Wszyscy to robią. Jedni dłużej, drudzy krócej. Dokładniej albo pobieżnie. Z reguły brakuje nam czasu albo po prostu chęci. Od dziś szczoteczka do zębów przejmuje kontrolę nad szczotkowaniem!

Przeciętnie szczotkujemy zęby krócej niż minutę. Czynność ta wykonana sumiennie powinna trwać minimum dwie minuty. Beam Technologies opracował projekt szczoteczki, która łącząc się przez Bluetooth z systemem android bądź apple w naszym smartfonie, będzie precyzyjnie określać czas szczotkowania. Zarówno tego jednorazowego jak również podsumuje miesięczny raport. Aplikacja umożliwia przechowywanie danych kilu osób, co daje nam możliwość kontrolowania wszystkich członków rodziny. Nie ma żartów!

Brush Beam jest szczoteczką zasilaną na bateria AA. Nie posiada wibrującej główki, ale za to w ramach walki z rutyną odtwarza muzykę zaczerpniętą z telefonu. W przyszłości inteligentna szczoteczka będzie w stanie zmierzyć czas jaki poświęcamy każdemu zakamarkowi jamy ustnej, jak również wyśle pobrane informacje z ,,pierwszej ręki” naszemu stomatologowi. Robi wrażenie?

szczoteczka zasilana na baterie

szczoteczka do zębów

 

 

Autor: Aleksandra Daniszewska