Blake Little to kultowy fotograf znany z portretowania największych postaci świata mediów i kultury masowej.

Najnowszy projekt artysty to balansująca na granicy przełamywania kulturowego tabu sesja przedstawiająca oblanych miodem, zupełnie nagich ludzi. To reprezentanci różnych warstw społecznych i etnicznych. Pośród portretowanych znajdziemy również psa.

Nie wiedząc o tym, że modele są pokryci słodkim miodem, możemy odnieść wrażenie, że są to osoby w trakcie procesu konserwacji lub oblepiania klejem.

Ilość metafor i symbolika zdjęć nawiązujących co potrzeby katharsis i procesu zmiany współczesnej kultury jest niemal nieograniczona.

Każdy znajdzie tu własną interpretację. Dla jednych zdjęcia przedstawiają ludzi oblepionych przesłodzoną masą. To symbol wdrukowanej nam pop kultury.

Dla innych zdjęcia mają charakter oczyszczający i stanowią proces uwalniania jednostek od wpływów zewnętrznych, dla jeszcze innych to metafora procesu konserwacji, braku otwartości na tak potrzebne współczesnym zmiany.

Warto również wspomnieć o warstwie wizualnej. Oblepieni miodem zachwycają formalnie. To niemal psychodeliczne wrażenie obcowania z innym wymiarem człowieczeństwa.

Wielopoziomowa, inteligentna, pobudzająca umysł sztuka. Zdjęcia można zobaczyć w Los Angeles. Poniżej film prezentujący proces twórczy.  Inspirujące i poruszające. To prace, które łamią kolejne tabu w sztuce. Rekomendacja trendu.pl

Video: