Kerrie Luft łączy w swoich fantastycznych projektach ornament i konstrukcję, czerpiąc z dynamicznych motywów Art Nouveau. 
Jest tu dynamizm i abstrakcja. Wspaniałe pojednanie architektury z technologią i naturą. Inspirowana francuskim stylem dekadencji, Luft’s tworzy buty przypominają prace artystów z przełomu wieku: architekta Hectora Guimarda, projektanta wnętrz Eugene Gaillarda. Rzeczywiście bezpośrednią inspiracją była podróż do Paryża.

Oryginalnie poprowadzone kształty, unoszące się, falujące misternie kłęby pseudo-roślin charakteryzują szpilki Luft. Kolekcje butów “Szafran”, “Stella”, “Alaia”, wydają się czasem miękkie i kręte lub są, nagle i ostro zakończone. 
Czasem strukturą przypominają nawet kości. Elementy funkcjonalne z czysto dekoracyjnymi efektownie łączą się w całość. 
Po raz pierwszy Kerrie Luft spotkała się z projektowaniem obuwia podczas studiów na projektowaniu Mody w Uniwersytecie Northampton. Na drugim roku pojawiła się nowa specjalizacja “Obuwie i Akcesoria“, na którą zapisała się Kerrie. 
Warto wiedzieć, że Northampton słynęło niegdyś z przemysłu obuwniczego i nadal istnieją tam stare fabryki oraz Muzeum Obuwia. Idealne miejsce do studiowanie tej sztuki, tworzenia szkiców, wyciągania najlepszych pomysłów ze starych zakamarków.
Projektantce udało się uzyskać pracę u Lulu Guinness i Patricka Cox nabierając doświadczenia w luksusowych markach. Następnie Luft pracowała w Londynie, zdobywając trochę wiedzy o komercyjnych aspektach mody, uzyskując w międzyczasie tytuł Magistra Mody.

Wkrótce Kerrie Luft odnalazła własny styl i stworzyła pierwszą kolekcję. 
Projektantka przyznaje, że inspiracje czerpie z natury, jej ruchu, momentu budzenia się, rozwijania do najpiękniejszej formy. Znajduje je także w architekturze, niezwykłej linii budynków. Duży atut Luft to eksperymenty z nową technologią jak “Rapid prototyping“. Pozwoliła ona na stworzenie niezwykłych kształtów i linii obcasów, które momentalnie kojarzone są ze światem przyrody. 
Jej ulubieni projektanci obuwia to Charles Jourdan, Nicholas Kirkwood, Manolo Blahnik. Marzy p projektowaniu dla Christophera Kane czy Rodarte.