Międzynarodowe targi Maison & Objet, odbywające się w Paryżu od 10 lat przyciągają coraz więcej firm działających w branży dekoracji domu, wyposażenia wnętrz, akcesoriów stołowych i różnego rodzaju upominków.

W styczniu 2012 roku w targach wzięła udział firma NasonMoretti. Założona w 1925 roku, obecnie jest jednym z wiodących producentów szkła na Weneckiej wyspie Murano. Specjalizuje się w produkcji szkieł użytkowych – szklanek, dzbanków, mis, półmisków, kieliszków i innego rodzaju naczyń stołowych. To co od zawsze charakteryzuje naczynia wyrabiane przez NasonMoretti to nowoczesny design i nowe trendy. Przedmioty przez nich wytwarzane wystawiane są w Muzeum Sztuki Współczesnej (Nowy Jork), w Muzeum Szkła (Nowy Jork) i w Muzeum Sztuki (Dusseldorf).

Na targach w Paryżu firma zaprezentowała najnowszą kolekcję zaprojektowaną przez Stefano Marcata. Linia Dandy składa się z wygiętych szklanek, szklaneczek do wina, miseczek i dzbanków. Wszystkie naczynia śmiało łączą ze sobą wyraziste kolory, ciesząc oko tęczowym efektem. Można je kupić od 200 zł za sztukę.

Pomarańczowo-zielona miska

Czerwony dzbanek

Szklane, kolorowe kieliszki

Kolorowe szklanki

 

Autor: Dominika Zaporska

Źródła: http://byelisabethnl.blogspot.com/2012/01/murano-magic-dandy-glass-collection-by.html
http://muranoplace.com/a.-dandy-collection.html