Emotikony wprowadziły się do naszego codziennego życia stosunkowo niedawno, ale raczej nieprędko je opuszczą. Zrobiły furorę zwłaszcza wśród młodzieży, która praktycznie nie potrafi się już obejść bez buziek wyrażających emocje. Prawie w każdym SMSie, który dostajemy pojawia się przynajmniej jeden uśmiech lub wystawiony język, a pisząc do swojego partnera nie zapominamy postawić na końcu wiadomości buziaczka. Natomiast komunikatory internetowe, takie jak gadu-gadu, nie miałyby chyba po co istnieć, gdyby nie emotikony. Nic więc dziwnego, że na rynek wprowadza się coraz więcej produktów, które mają coś wspólnego z buźkami stworzonymi ze znaków przestankowych.

Jedną z najnowszych propozycji w tym temacie jest T-shirt Emoticon. Jest to typowa luźna koszulka, ale z nietypowym nadrukiem! Z przodu wyświetla się bowiem buźka, która ma wyrażać Twój aktualny stan ducha. Jednym przyciskiem na panelu można zmieniać emoty tak, aby pokazać otoczeniu w jakim jesteś nastroju. To wyboru są cztery propozycje:

Uśmiechnięta buźka- ustawiasz ją, gdy jesteś szczęśliwy. Niech społeczeństwo wie, że to jest Twój dzień!

Smutna buźka- przypuszczalnie twórcy projektu podejrzewają, że brak uśmiechu na twarzy, małomówność i zamyślone spojrzenie są za mało sugestywne dla Twoich przyjaciół…

Buźka z wystawionym językiem- właściwie nie bardzo rozumiem, co ma oznaczać taki komunikat. Może na przykład emotikon ma być pretekstem do zagadania do ładnej koleżanki z klasy. Uprzejmie jednak uprzedzam wszystkich chłopców, że efekt może być odwrotny od zamierzonego ;)

Zaskoczona buźka- według mnie zachodzi tu pewien paradoks i skoro użyłeś tego emota, będąc naprawdę zaskoczonym, to znaczy że zaskoczenie było jednak udawane. Ewentualnie, chcąc oddać swoje prawdziwe emocje, należy cały czas trzymać rękę na pulsie (tj. na klatce piersiowej) i w odpowiednim momencie wyświetlić swoje ogromne zaskoczenie.

Myślę, że ten wynalazek jest trochę dziwny i z pewnością łatwiej i szybciej byłoby okazać swoje uczucia za pomocą tradycyjnej metody, czyli mimiki. Ale nie zmienia to faktu, że emotikony są niesamowicie popularne i taka koszulka może na przykład stanowić zabawny prezent.