Wacom, wiodący producent tabletów piórkowych, tabletów interaktywnych i intuicyjnych narzędzi do wprowadzania danych, otrzyma dziś nagrodę TIPA podczas uroczystej ceremonii odbywającej się w zamku Bensberg niedaleko Kolonii w Niemczech. Stowarzyszenie dziennikarzy prasy fotograficznej TIPA [Technical Image Press Association] uznało tablety serii Intuos4 – nowej linii tabletów piórkowych dla profesjonalistów – za najlepsze europejskie akcesoria cyfrowe. Głosowanie dotyczące przyznania tegorocznych nagród TIPA odbyło się podczas generalnego zgromadzenia stowarzyszenia w Budapeszcie. Brali w nim udział dziennikarze reprezentujący 25 czasopism z 10 krajów.

Thomas Gerwers, Przewodniczący Rady TIPA, tak komentuje wybór tabletów Intuos4: „Byliśmy pod wielkim wrażeniem różnic dzielących tablety Intuos4 od ich poprzedników. Zwłaszcza nowa technologia zastosowana do budowy końcówki pióra, która umożliwia podwojenie ilości rozpoznawanych stopni nacisku, czyni z tych tabletów doskonałe narzędzie do współpracy z aplikacjami fotograficznymi, umożliwiając doskonałą kontrolę i osiąganie precyzyjnych rezultatów. Uważamy więc, że jest to doskonałe urządzenie dla osób zajmujących się cyfrową obróbką obrazu, tak profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów.“

Tablety piórkowe Intuos4 charakteryzuje smukła i ergonomiczna obudowa. Została ona zaprojektowana w sposób umożliwiająca pracę osobom prawo- i leworęcznym. Wynika to między innymi z rozmieszczenia klawiszy ExpressKeys. Zaś niewielkie wyświetlacze OLED ułatwiają szybką kontrolę wszystkich funkcji. Elektroniczne pióro Intuos4 Grip Pen wykorzystuje nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię pozwalającą na rozpoczęcie pracy z praktycznie zerowym naciskiem [1 gram]. Dzięki temu praca z piórem, które rozpoznaje 2048 stopni nacisku, sprawia bardzo naturalne wrażenie.

Użytkownicy tabletów Intuos4 docenią z pewnością znaczące udoskonalenia oprogramowania sterującego ich pracą, na przykład wprowadzenie trybu precyzyjnego oraz radialny układ menu wyświetlanego na ekranie. W trybie precyzyjnym mapowanie pozycji pióra przypomina filmowanie w zwolnionym tempie, co umożliwia znacznie dokładniejszą pracę. Nowy, hierarchiczny� układ wyświetlanego menu pozwala bardzo szybko dotrzeć do preferowanych funkcji.

Posiadacze tabletów piórkowych Intuos4 mogą korzystać z szerokiego wachlarza programów firm Adobe, Autodesk i Corel. Tablety serii Intuos4 produkowane są w czterech rozmiarach – mały (Intuos4 S: 999 PLN), średni (Intuos4 M: 1649 PLN), duży (Intuos4 L: 2139 PLN) i bardzo duży (Intuos4 XL: 3559 PLN). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

TIPA – Technical Image Press Association – to założone w roku 1991 niezależne stowarzyszenie zrzeszające europejskie czasopisma poświęcone fotografii i obróbce obrazu. Jego członkowie co roku wybierają najlepsze produkty obecne na europejskim rynku biorąc pod uwagę ich innowacyjność, ergonomię, wzornictwo, łatwość obsługi oraz oferowany przez nie stosunek ceny do jakości