Samochód to nierzadko największe marzenie od czasów dzieciństwa. Mało kto może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu jako pierwszego dla siebie. Rodzina ma dużo wydatków, a taki świeżo upieczony kierowca jeszcze nie pracuje i nie zarabia na siebie. Na szczęście w Polsce rynek aut używanych jest bardzo rozwinięty.

Tak jak dla nowych samochodów przygotowywane są rankingi popularności, niezawodności czy jeszcze innych cech, tak dla aut używanych… również się takowe prowadzi. Brytyjski magazyn motoryzacyjny "What Car?" przygotował zestawienie najlepszych aut używanych tego roku. Najlepszym z nich został Volkswagen Passat, ceniony za niezawodność i właściwości jezdne. Z mniejszych aut w swoich kategoriach wygrał m.in. Ford Focus, Nissan Note czy Volkswagen Golf V. W kategoriach aut dużych wygrywały Ople: Vectra i Zafira, BMW 520d, a najlepszą terenówką okazał się… Lexus RX400h. 
Ciekawe, jak to zestawienie ma się do polskich realiów. Gdzie tu miejsce choćby dla tanich aut koreańskich? A może jednak wcale nie są one takie dobre… W każdym bądź razie widać jedno: Volkswagen górą!