Firma Samsung Electronics, światowy lider rynku elektroniki użytkowej, przedstawia nową generację telewizorów opartych na technologii podświetlenia diodami LED. To unikalne rozwiązanie zapewnia nieosiągalną dla konkurencyjnych produktów smukłość konstrukcji i wyrafinowane wzornictwo oraz znaczną oszczędność energii połączoną z doskonałymi parametrami wyświetlanego obrazu.

Technologia LED 

LED (light emitting diode) to maleńkie diody, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny. Dziś obecne są we wszystkich dziedzinach życia – wykorzystuje się je zarówno w przemyśle ciężkim, jak i oświetleniu dekoracyjnym. Dzięki firmie Samsung diody LED zastosowano w najsmuklejszych na rynku telewizorach Samsung LED TV. Wykorzystywane są one do tylnego podświetlenia panelu w miejsce dotychczasowych, tradycyjnych lamp CCFL. Zapewnia to niespotykaną wcześniej smukłość, jakość obrazu i oszczędność energii.

Technologia LED – smukłość 
Zgrabna sylwetka, smukłe kształty i lekkość formy to cechy, które zwracają naszą uwagę, gdy pierwszy raz widzimy telewizory nowej generacji LED TV. Inżynierowie firmy Samsung stworzyli pierwszy na świecie telewizor LED TV o grubości zaledwie 29,9 mm z wbudowanym tunerem MPEG4 DVB-T. Parametry te są nieosiągalne w przypadku telewizorów LCD czy PDP. Supersmukłe telewizory, oparte na technologii LED, charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem, które łączy w sobie subtelny kształt z wyrafinowaną konstrukcją i kolorystyką. Niezwykły wygląd podkreśla dodatkowo jednolita, gładka obudowa, udowadniająca, jak piękne mogą być efekty harmonijnego zespolenia sztuki użytkowej z zaawansowanymi technologiami. Telewizory Samsung LED TV można również w bardzo łatwy sposób przymocować do ściany, uzyskując oryginalny element wystroju wnętrz.

Technologia LED – najwyższa jakość obrazu
Zastosowanie tylnego, krawędziowego podświetlenia diodami LED przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu, który zachwyca naturalnością. Telewizory Samsung LED TV wyróżniają się wysoką dynamiką kontrastu i nasyceniem kolor (zwłaszcza bieli i czerni). Jest to możliwe, ponieważ układ podświetlenia LED można wygasić do 1% jasności, co umożliwia uzyskanie niezwykle głębokiej i naturalnej czerni. Brak lamp jarzeniowych w najnowszych telewizorach Samsung skraca czas wygaszania się punktów z bardzo jasnych do bardzo ciemnych i wpływa na naturalność wyświetlania dynamicznych scen. Zalety technologii LED zostały podkreślone przez nowatorskie rozwiązania zastosowane przez inżynierów z firmy Samsung: funkcję Mega Contrast, która uwypukla odcienie szarości oraz technologię Wide Color Enhancer Pro zapewniającą szerszą paletę kolorów, także przy subtelnych barwach lub podczas oglądania telewizji w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Smużenie zostało wyeliminowane nawet przy najbardziej dynamicznych scenach dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania połączonej z technologią Motion Plus™.

Technologia LED – ekologia
Zastosowanie technologii LED to nie tylko wyjątkowe wzornictwo i jakość wyświetlanego obrazu, ale również kolejny krok firmy Samsung na drodze ku tworzeniu coraz bardziej ekologicznych produktów. Zastosowanie tylnego podświetlenia panelu diodami LED sprawia, że nowe telewizory zużywają aż o 40% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi odbiornikami LCD. Ponadto unikatowa obudowa Touch of Color nie zawiera lotnych związków organicznych i jest w pełni zdatna do recyklingu. W czasie swojej pracy nie emitują energii cieplnej, co pozwala zrezygnować ze stosowania pasywnych bądź aktywnych systemów chłodzenia, generujących dodatkowe zużycie energii. Wszystkie serie nowych telewizorów Samsung LED – 6000, 7000 i 8000 – spełniają także wymagania certyfikatu Eco Flower (wspólnotowego oznaczenia ekologicznych i przyjaznych środowisku wyrobów)