Samochody tego niemieckiego producenta są uznawane za auta dobre, solidne i bezawaryjne. Jedną z popularniejszych serii samochodów Audi jest seria A4/A5. Obecnie znajdziemy w niej typowo rodzinne sedany i kombi (oznaczone A4), które mogą też posłużyć jako limuzyny niższej klasy. Samochody z bardziej sportowym duchem są oznaczone jako A5 i obecnie w tej serii znajdziemy coupe i kabriolet.
Audi pracuje nad wprowadzeniem modelu, który pogodzi te dwie, nieco różniące się od siebie linie samochodów. Audi A5 Sportback ma być samochodem pięciodrzwiowym. Według producenta, ma to być udane połączenie cech kombi (lekko usportowiony wygląd) z użytecznością sedana i pojemnością kombi.

Nowe Audi zostanie zaprezentowane najprawdopodobniej we wrześniu bieżącego roku. Ma być oferowane na początku z 5 różnymi silnikami. Do wyboru będą dwie benzynowe jednostki napędowe lub trzy turbo diesle. Każdy z oferowanych silników będzie spełniać rygorystyczne normy spalania Euro V. Zapowiada się bardzo ciekawa nowość na rynku motoryzacyjnym. Pozostaje pytanie czy nie za bardzo przereklamowana...