Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo wiele ciekawych urządzeń elektronicznych, które łączą w sobie coraz więcej funkcji. Ostatnio bardzo modne stały się wielofunkcyjne telefony za pomocą których możemy wykonywać kilka czynności jednocześnie. Ostatnio miałam okazje testować telefon XDA Orbit 2. Jest to tak naprawdę palmtop z funkcją telefonu. Na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem przyzwoicie. Może nie powala nas swoim designem ale jest napewno urządzeniem wielofunkcyjnym, niezbędnym dla każdej osoby lubiącej być w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym ze znajomymi. Wygląd zewnętrzny jest prosty w tonacji szarej. Taka prawda, że od tego typu urządzenia nie można wiecej wymagać. Solidne wykonanie wyświetlacza oraz ciekawe wykonanie przycisków sprawia, że urządznie za design dostaje od nas 4 na 5 punktów.

Windows Mobile 6.0 sprawia, że jest dostępnych bardzo wiele ciekawych aplikacji.  Interfejs dosyć intuicyjny. Na uwagę zasługują różne klawisze funkcyjne które pojawiają się na ekranie dotykowym. w znacznym stopniu ułatwia to funkcjonowanie i inticyjnosć telefonu. Warto dodać, że XDA wogóle nie wiesza się podczas użytkowania. Za funkcjonalność XDA dostaje 5 na 5 punktów. Technologicznie urządzneie jest bardzo zaawansowane. Wbudowany GPS sprawia, że telefon okazuje się urządzeniem niezbędnym podczas podróży. Nie można zapomnieć, że telefon może byc jednocześnie modemem dzięki czemu możemy korzystać z internetu na naszym laptopie. Na dodatek wbudowane Wi-Fi sprawia, ze bez nzajmniejszego problemu możemy się podłączyć do hot-spotu. Za technologię XDA dostaje 5 na 5 punktów.

Podsumowanie:
XDA to telefon-kombajn. System Windows Mobile nie ogranicza nas od strony programowej – możemy tu wgrać wszystko, co jest napisane dla tego systemu. Co prawda wygląd takich urządzeń jest bardzo typowy, ale nie ma tu udziwnień – króluje funkcjonalność. Od strony technologicznej również rewelacja. Jednym słowem – jeśli szukasz telefonu-palmtopa to XDA jest idealnym wyborem