Technologia gna do przodu, a producenci na każdym kroku podsycają apetyt potencjalnych klientów. Telefony komórkowe dziś zastępują wiele przedmiotów – w jednym urządzeniu jest notatnik, kalkulator, kalendarz itd… Są jednak modele, które zostały zaprezentowane, ale póki co nie planuje się (albo nic nie wiadomo o tym) wprowadzenia ich na rynek.

Jednym z takich rodzynków jest HTC Legend. Następca modelu Hero opartego o platformę Android. Plotki mówią, że ma trafić na rynek europejski w kwietniu. Sęk w tym że producent nigdzie nie potwierdził daty wprowadzenia Legenda do sprzedaży.

Ciekawym modelem jest urządzenie firmy Texas Instruments – Blaze. Duży ekran i pełna klawiatura QWERTY. Egzemplarz, który można obejrzeć na zdjęciach jest jedynie prototypem. Gdyby się uprzeć, można spróbować zakupić ten model (wszak wszystko w tych czasach jest na sprzedaż), tylko musimy być inżynierami elektronikami i do tego znać się na programowaniu takich urządzeń.

Motorola XT800 – telefon, który posiada 2 złącza kart SIM został wypuszczony na terenie Chin. I… producent nie planuje ekspansji na inne rynki. A XT800 jest ciekawym modelem, również opartym o Androida. Posiada nawet złącze HDMI!

Jeśli jednak producenci sprzętu zauważą, że na ich produkty jest popyt, to wszystko jest możliwe. Oby się tylko nie okazało, że niektórych modeli na całym świecie jest zaledwie kilkanaście sztuk – i są to egzemplarze prototypowe i testowe