Komórki zagościły się na dobre w każdej kieszeni człowieka. Bierzemy ją ze sobą do sklepu, na solarium, na wakacje, a nawet w profilu „cichym” do kościoła. Spróbujmy nie odebrać, a już jesteśmy posądzani. Telefony miały nam ułatwić życie, sprawić, że jesteśmy bardziej elastyczni. A jednak stało się zupełnie inaczej. Jesteśmy ich niewolnikami. Swój własny telefon chcą mieć już nawet dzieci w pierwszych klasach podstawówki. Uważają, że są im niezbędne.

Świat po prostu oszalał na ich punkcie. Czołowa trójka na rynku to Nokia, Motorola i Samsung. Niektórzy zapaleńcy potrafią wymieniać swe ulubione „gadżety”, co kilka miesięcy.

Wśród najpopularniejszych komórek w Polsce niewątpliwie należą iPhone, Nokia, Motorola i Samsung.

iPhone, łączy w sobie trzy produkty — rewolucyjny telefon, szerokoekranowy iPod i przełomowe urządzenie internetowe udostępniające pocztę z bogatym formatowaniem HTML oraz zaawansowane przeszukiwanie sieci WWW. Oprócz świetnego wyglądu znajdziemy w nim również inne ciekawe opcje. Oprócz wysokiej ceny, iPhone ma problemy z łapaniem zasięgu oraz mrozem - zawiesza się.
Cena 1600 złotych

Nokia 8800 Gold Arte posiada 2-calowy wyświetlacz OLED, 3,2Mpix aparat oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Telefon pokryty jest18-karatowym złotem a także białą skórą. Tu najważniejszą funkcję odgrywa luksus, a nie jakieś szczególne dane. Cena od 3 000 do 70 000 złotych

Istnieje również tańsza wersja Nokia 8800 Sapphire Arte od 3 700 do 5 000 złotych.

Motorola HTC Touch Cruise to połączenie zaawansowanego smartfonu i doskonałej nawigacji GPS. Kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenie przeznaczone jest dla najbardziej wymagających i żądnych przygód użytkowników mobilnych i podróżników, zarówno pieszych, jak i korzystających z nawigacji w pojazdach. Nowy HTC Touch Cruise to również pierwszy telefon komórkowy z HTC Footprints - aplikacją, która pozwala rejestrować chwile z życia poprzez tworzenie cyfrowych pocztówek jednym naciśnięciem przycisku
Cena 1 900 złtych

Samsung UltraTouch S8300 wyposażono także w moduł GPS z funkcją AGPS, moduł HSDPA o prędkości do 7,2 Mb/s, radio FM z funkcją RDS oraz Bluetooth 2.1. W telefonie zmieścił się także aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 Mpix, który odkrywany jest dzięki rozsuwanej konstrukcji, która przy okazji chroni obiektyw przez zarysowaniem. S8300 wyposażony jest w wysuwaną klawiaturę numeryczną. Jeśli chodzi o oprogramowanie to warto wspomnieć, że S8300 ma rozbudowany interfejs TouchWiz. Na jego pulpit składa się pakiet dynamicznych widgetów, których układ pozostaje pod pełną kontrolą użytkownika telefonu.
Cena 2 000 złotych