Jeśli macie dość szaro- burej pogody i powoli dopada Was zimowa depresja, to może warto zastanowić się, czy najlepszym lekarstwem nie będzie wyjazd do ciepłych krajów. Jeżeli lubicie wyspy, to godna polecenia jest Teneryfa. Jest to jedno z nielicznych miejsc, niedaleko Europy, w którym ciepło jest przez całe 365 dni w roku. Właśnie panujący tam klimat sprawia, że bardzo wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego miejsca. To co ją wyróżnia to przede wszystkim plaże, które są zarówno piaszczyste jak i skaliste. Ponieważ jest ona pochodzenia wulkanicznego to możemy wyróżnić: plaże czarne jak i te tradycyjne piaskowe. Jednak największą atrakcją tego obszaru są żyjące w morzu płetwale. Bardzo wiele osób decyduje się na wyjazd, gdyż chcą zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku. Bardzo często są organizowane różnego rodzaju wycieczki w rejony, gdzie najczęściej można spotkać te niezwykłe ssaki.

Na szczególną uwagę zasługuje największy na świecie ogród botaniczny, w którym możemy odnaleźć tylko i wyłącznie kaktusy. Jest to nietypowy ogród, który zaskoczy nas różnorodnością gatunków. Jeśli interesują Was zwierzęta to punktem obowiązkowym musi być Loro Parque, który dostarczy emocji nie tylko dzieciom, ale również dorosłym Jednak Teneryfa to nie tylko piękno flory i fauny, ale również ważne ośrodki turystyczne, które posiadają bogatą infrastrukturę hotelową jak i gastronomiczną. Jak na każdej tego typu wyspie, życie głównie tętni nocą, wtedy wszyscy mieszkańcy budzą się do życia, dzięki czemu możemy poczuć zupełnie inny klimat, który nie tylko nas zaskoczy, ale sprawi, że będziemy go pamiętać jeszcze przez długie miesiące. Do najbardziej znanych rejonów turystycznych należy Playa de las Americas. Jest to stosunkowo nowy kurort, do którego głównie przyjeżdżają młode osoby, których głównym celem jest zabawa oraz rozrywka. Poza tym ośrodek ma świetne usytuowanie, gdyż leży pomiędzy kolejnymi dwoma atrakcyjnymi miastami El Medano i Los Christianos. Warto dodać, że Playa de las Americas jest na tyle duża, że składa się z z aż trzech ''dzielnic'', które tworzą tak jakby osobne ośrodki, które prześcigają się w swojej turystycznej ofercie.

To co odróżnia Teneryfę od innych wysp to przede wszystkim piękno krajobrazu i niezapominanie górzyste widoki. Uważam, że jest to jedno z miejsc na ziemi, które warto zobaczyć nie tylko, ze względu na bujną przyrodę, ale również na atmosferę, którą tworzą sami mieszkańcy, dlatego jeśli czujecie się przygnębieni i brak Wam już sił do dalszego funkcjonowania to Teneryfa sprawi, że szybko je zregenerujecie i powrócicie w błyskawicznym tempie do waszych codziennych czynności. Gorąco polecam!