1. Termy Rzymskie w Pałacu Saturna to jedyny taki kompleks w Europie. Skąd pomysł na taką działalność?
Pomysł na otwarcie tego obiektu powstał w mojej głowie już dawno. Jedną z inspiracji była historia pierwszego SPA – w krainie Mermea żył naród, który prowadził między sobą wojny i kłócił się. Bóg Saturn zły na tych ludzi rzucił na nich piorun. Rozstąpiła się ziemia, a z niej wystąpiła woda. Ludzie kąpiąc się w tej wodzie stali się dla siebie mili i przestali się kłócić. Historia ta, a także fascynacja termami rzymskimi doprowadziła do tego, że na bazie starych rycin term z Pompei stworzony został obiekt, w którym nasi goście mogą zapomnieć o szarości codziennego życia, zrelaksować się i nabrać energii na kolejne dni. Jako Prezes Polskiego Związku Saunowego pragnę również krzewić w Polakach prawdziwą, choć nie tak dobrze jeszcze znaną, kulturę saunowania.
2. Co przyciąga do Państwa klientów, również tych z dalszych miejscowości?
Naszych klientów przyciąga przede wszystkim wyjątkowy klimat, który panuje w Termach Rzymskich. Odpowiednio zaaranżowane wnętrza, odzwierciedlające starożytne Pompeje oraz prawdziwa kultura saunowania. Przychodzi tu każdy, kto choć na chwilę chce zapomnieć o problemach codzienności i oddać się błogiemu relaksowi. Przyciągająca jest również mnogość atrakcji, które czekają na naszych gości. Każdy wybierze coś dla siebie z naszych wyjątkowych miejsc, na które składają się baseny, grota termalna, sauny i łaźnie (m.in. sauna Cezara, Kleopatry, sauna wrażeń, łaźnia kwiatowa, łaźnia ziołowa, tężnia termalna, laconium), część zewnętrzna, czyli tarasy zielone, piaszczysta plaża, zewnętrzny basen i największa i najprawdopodobniej najpiękniejsza w Europie sauna zewnętrzna – Świątynia Saturna, a także Centrum Wellness&SPA z niezliczoną ilością relaksujących zabiegów i masaży.
3. Co wyróżnia Termy Rzymskie na tle innych podobnych obiektów w Polsce?
Termy wyróżniają się swoją indywidualnością i aranżacją wnętrz. Nie jest to kolejny Aquapark, w którym sauna jest tylko dodatkiem praktykowanym w nieprawidłowy sposób, jakich wiele na mapie naszego kraju. Jest to kompleks, do którego przychodzą miłośnicy sauny, chcący w zdrowy sposób poddać się dobrodziejstwu, jakie im ona daje, oraz osoby początkujące w saunowaniu, które szybko stają się jej miłośnikami. Jesteśmy największym tego typu obiektem w Polsce, skupiającym w jednym miejscu aż 12 saun i łaźni oraz 3 baseny.
4. Jakie są Państwa największe atuty?
Naszym największym atutem są nasze unikalne wnętrza zbudowane w oparciu o ryciny term z Pompei, niezwykła atmosfera oraz mnogość atrakcji, a zwłaszcza saun i łaźni, których nie ma żaden inny obiekt w Polsce. Poza tym, jak w żadnym innym miejscu w naszym kraju krzewimy prawidłową kulturę saunowania.
5. Jak pobyt w Termach wpływa na zdrowie człowieka?
Pobyt w Termach to samo zdrowie. Klienci wychodząc, czują się odprężeni i zrelaksowani. Warto podkreślić zdrowotny wpływ sauny, który poprawia nie tylko wygląd skóry, ale przede wszystkim wzmacnia cały nasz organizm. Podczas pobytu w saunie nasze ciało zostaje poddane korzystnemu działaniu od układu odpornościowego po układ krwionośny. Pobyt w naszych łaźniach (tężnia termalna, łaźnia ziołowa) wpływa oczyszczająco i udrażniająco na drogi oddechowe. Działanie koloroterapii, muzykoterapii i aromaterapii wzmaga zbawienny wpływ saun na organizm.

http://www.termyrzymskie.eu/