Farba trwała (do 28 myć) firmy L’Oreal (seria Casting)- cena produktu nie jest co prawda najniższa (ok. 20-25 zł) jednak preparat nie zawiera amoniaku i po farbowaniu włosy praktycznie nie wypadają. Inną zaletą kosmetyku jest to, że uzyskany kolor przez długi czas pozostaje intensywny, głęboki. Niestety, kolory pokazane na opakowaniu często wyraźnie różnią się od tych uzyskanych po farbowaniu(szczególnie w przypadku odcieni czerwieni, rudego-miedzianego). Ponadto balsam regenerujący ma dość nieprzyjemny zapach. Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu wyrazistego koloru n. p. granatowej czerni czy któregoś z miodowych odcieni farba ta z pewnością sprawdzi się rewelacyjnie. 
Ocena: 8/10

Farba trwała firmy Garnier 100% COLOR- produkt niewiele tańszy (cena ok. 15 zł) i niestety znacznie mniej wydajny. Farba zawiera amoniak i ze względu na swój skład istnieje wiele przeciwwskazań ograniczających jej używanie przez każdego. Kosmetyku nie mogą używać osoby, u których kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na hennę lub inny farbę. Po zastosowaniu preparatu Garniera włosy są osłabione i wypadają. Jedyną zaletą produktu jest bardzo duży wybór kolorów oraz odcieni, które nie są jednak szczególnie awangardowe. Farba firmy Garnier może zainteresować głównie osoby, których włosy szybko się przetłuszczają. Jej stosowanie nie jest wskazane gdy ktoś wcześniej już poddawał się zabiegowi farbowania.
Ocena: 4/10.

Farba trwała firmy L’Oreal Excell 10 min.- preparat drogi (cena ok. 30 zł) i bardzo wydajny. Koloryzacja trwa jedynie 10 minut, a jej efekty są faktycznie zdumiewające. Farba całkowicie pokrywa siwe włosy, a ponadto sprawie, że są one aksamitne i delikatne w dotyku. Aplikacja preparatu nie jest trudna ponieważ w zestawie (pudełeczku) znajduje się specjalny grzebyk ułatwiający nakładanie kosmetyku. Wadą farby jest to, że zawiera ona amoniak powodujący wysuszanie i wypadanie włosów. Stosowanie farby powoduje, iż chroni ona włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produkt ten jest bardzo wydajny i odpowiedni dla starszych osób posiadających mocne, gęste włosy. 
Ocena: 7/10.

Farba trwała firmy Schwarzkopf- Pallete (linia COLOR XXL)- największą zaletą tych produktów jest ich trwałość (w przypadku większości bardzo jasnych i ciemnych odcieni wyłączając rude-miedziane kolory). Niedrogie farby (cena ok. 12 zł) kuszą również alternatywnymi, oryginalnymi kolorami, które niespotykane są u innych producentów. Preparat posiada jednak sporo wad m.in. brak balsamu regenerującego włosy po koloryzacji oraz nieprzyjemny drażniący zapach. Kosmetyk pokrywa wprawdzie siwe włosy jednak nie zapobiega ich rozdwajaniu i wypadaniu. Farba stworzona jest zatem głównie dla osób młodych, które farbują się po raz pierwszy. Osobom mającym zniszczone włosy w wyniku wielu koloryzacji nie polecamy tego produktu.
Ocena: 6/10

Farba trwała firmy Wella (linia farb mineralnych Safira)- produkty zamknięte w bardzo estetycznych opakowanych przywodzących na myśl egzotykę Indii są dość drogie (ok. 20 zł) i mało wydajne. Najpiękniejsze wśród farb Safira to te o odcieniach rudego, czerwonego, miedzi- inne kolory nie zachwycają oryginalnością. Mimo, iż w zestawie znajduje się balsam regenerujący do włosów po koloryzacji jednak nie jest on szczególnie efektywny. Zaletą preparatu jest to, iż pachnie on dość przyjemnie. Kosmetyk nie podrażnia oczu, a ponadto włosy po zastosowaniu farby są aksamitne w dotyku i błyszczą. Produkt ten może okazać się odpowiedni dla osoby chcącej, aby jej włosy miały określony rudy, miedziany bądź czerwony odcień. W innym przypadku nie warto tracić pieniędzy na farbę, która jest niestety dość droga i nie wystarczająco zapobiega łamaniu, niszczeniu i wypadaniu włosów.
Cena: 5/10