The House of the Dead: Overkill jest horrorem w konwencji zręcznościowej strzelanki przygotowanej wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Wii. Gracz wciela się w bohatera zwanego Agentem G. Jest stróżem prawa świeżo po akademii, którego zadaniem będzie wyjaśnienie tajemniczych zniknięć na terenie luizjańskiego miasteczka Bayou City. Swoją pierwszą poważną przygodę przeżyje z doświadczonym i niezbyt sympatycznym Agentem Washingtonem.

Horror jest utrzymany w klimatach tak zwanego pulp-funku. Całość prezentuje się jak staromodny film klasy B. Oczywiście, esencją zabawy pozostają starcia oko w oko z tysiącami zombie. Do przeciwstawienia się żywym trupom gracz - bądź gracze - użyją broni palnej od zwykłych pistoletów począwszy poprzez strzelby na pistoletach maszynowych i karabinach kończąc.

Specyfika konsoli, na jaką gości The House of the Dead: Overkill pozwala przede wszystkim na precyzyjne uwzględnienie celowania. Trzymając w ręku kontroler, każdy ruch odpowiada przesunięciom celownika na ekranie, co dodaje grze wrażenia uczestnictwa w akcji po drugiej stronie ekranu. Developer przewidział także tryb gry wieloosobowej dla dwóch graczy, którzy mogą współpracować ze sobą sprawiając, że martwi stają się jeszcze bardziej martwi!

Więcej na gamelobby.pl