Link, młody chłopak, wychowany w małej wiosce, zostaje skierowany przez burmistrza by sprawdzić sprawę Hyrule Summit. Wybywa na wyprawę przeciwko ciemnej przyszłości która zawisła nad królestwem. Gdy dociera do krainy Twilight, zmienia się w wilka i zostaje złapany. Tajemnicza dziewczyna imieniem Minda pomaga mu się wydostać. Z jej pomocą oraz jej magii, Link postara się uwolnić Hyrule z cienia.

W The Legend of Zelda: Twilight Princess znajdziesz takie postacie jak Link, Zelda, Minda oraz wiele innych starych jak i nowych. Jak natomiast przechodzić grę? Jako Link odkrywaj ziemie Hyrule by rozwikłać tajemnice kryjące się w ciemności. Podczas tych przygód przyjaciele Linka wspomogą go w walce i rozwiązywaniu zagadek w niebezpiecznych lochach. W krainie Twilight, będzie musiał używać swoich wilczych zdolności oraz magii Mindy by sprowadzić światło z powrotem do krainy

Link, poza swoim mieczem oraz tarczą posługuje się łukiem i strzałami, walczy podczas jazdy na koniu oraz używa całej masy innych przedmiotów tych znanych z poprzednich części jak i zupełnie nowych. Gracz będzie używał Wii Remote oraz Nunchuk do kontroli w grze.

Więcej na gamelobby.pl