W bardzo młodym wieku, Thelma zainteresowała się haftem. 
Zafascynowana tradycją, pod okiem i wpływem jej babcia, Thelma doskonaliła swoją technikę.

Nadal inspirowana przez haftem, Thelma ukończyła projektowania mody z tytułem licencjata - była pierwsza w w jej klasie na Islandzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Podczas studiów uczęszczała do Studio Bercot w Paryżu i udało jej się ukończyć szkolenie zawodowe w hafcie haute couture, uzyskując dyplom prestiżowej Ecole Lesage (Ateliere de broderie). 

Thelma zafascynowała się nakryciami głowy. Pracowała nad różnymi technikami haftu i zaczęła eksperymentować z tworzeniem ozdób na głowę. Te zainteresowanie jak i jej umiejętności, rozwinęły się w roku 2005 gdy artystka wypuściła linię markowaną "Thelma", specjalizująca się w ręcznie haftowanych ozdobach do włosów. Thelma jest kreatywnym dyrektorem firmy. 

Marka "Thelma" szybko zyskała reputację wysokiej jakości produkcji. Produkty znajdują się w rękach doświadczonych specjalistów i wszystkie materiały są ręcznie wybierane przez Thelmę. Jeszcze dzisiaj Thelma sama nadzoruje 30% wyrobów i jest odpowiedzialny za całą kontrolę jakości. 

Za każdą kolekcją stoi długi proces. Materiały i techniki są testowane przez Thelma i innych profesjonalistów, w celu uzyskania jak najlepszy rezultat. Każda kolekcja opiera się na różnych technik haftu i ponad wszystko, każdy zbiór ma swoją sygnaturkę. 

Zasadą przewodnią projektów "Thelma" jest zachęcenie kobiet do noszenia ozdób na głowę częściej, i stosowaniu je jako atrakcyjne dodatki. Ozdoby zapewniają im wyobrażenie silnej pozycji, które mogą wykorzystać w celu dalszego wzmocnienia ich wyglądu na okazje formalne lub intymne. Są to także modne dodatki na ślub. Mogą one wnieść wdzięk i elegancję, uderzając w indywidualność lub kuszącą zmysłowość. Przepiękne ozdoby Thelma stają się integralną częścią kobiecego wyglądu i osobowości