Wyobraźcie sobie, że czekacie na windę, naciskacie przycisk, widzicie zapalającą się kontrolkę pokazującą ruch windy, rozsuwają się drzwi i... zamiast wnętrza windy podziwiamy toaletę.

toaleta3_670

Trudno sobie coś takiego wyobrazić a jednak to jest możliwe. Dwaj architekci Jorge Luis i Hernandez Silva wpadli na nietypowy pomysł zagospodarowania wolnej przestrzeni. Stworzyli przerażającą łazienkę poruszającą się pomiędzy piętrami. Ten kto się w niej znajdzie i odważy wykorzystać zgodnie z nowym przeznaczeniem musi załatwiać swoje potrzeby stojąc lub siedząc nad 15-metrową przepaścią nieużywanego szybu windy. Jak widać pomysł może znaleźć zwolenników jedynie wśród osób lubiących ekstremalne doznania.

toaleta5_670

Penthouse z odsłoniętą łazienką można odwiedzić w meksykańskim mieście Guadalajara. Dla uspokojenia dodajmy, że otchłań została oszklona, i dodatkowo wzmocniona metalową konstrukcja.

Najlepiej zobaczyć to niezwykle pomysłowe zastosowanie windy na własne oczy. W architektonicznym kręgu mówi się, że nawet Pan i Pani House nie stworzyliby tego projektu. Tylko czy ktoś zdecyduje się skorzystać z takiej łazienki??Autor: Beata Adamus