Co dzieje się z naszym organizmem, kiedy urządzamy mu generalne porządki przekładające się na głodówkę? Otóż podczas takich katuszy, nasz organizm przeprowadza generalny przegląd zarówno zapasów oraz sposobu funkcjonowania. Po pierwsze wydala z organizmu zalegające w ciele tłuszcze, składniki, które są zbędne i chore dla ciała.

Dzięki temu uregulowana zostaje praca układu trawiennego, a także układ odpornościowy i nerwowy.
Przez pierwsze trzy dni trudno znieść głód, później jednak uczucie głodu znika, wtedy też rozjaśnia się umysł i to co wydawało się nie możliwe staje się możliwym. Wydalanie wszelkich toksyn z organizmu odbywa się drogą pokarmową, a także przez jamę ustną i skórę, poprzez silniejsze pocenie. Dla wspomagania oczyszczenia, należy brać częstsze prysznice niż zwykle i pić dużo wody źródlanej. Dobrym sposobem jest także przepłukiwanie jamy ustnej różnymi naparami z ziół – głównie z szałwii. Zakazane w czasie pozbywania się toksyn są: kawa, mleko, soki i czarna herbata.

Jednak przed rozpoczęciem takiej głodówki należy się odpowiednio przygotować. Tydzień przed rozpoczęciem oczyszczania należy przejść na niskotłuszczową i niskowęglowodanową dietę a przede wszystkim skonsultować się z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia głodówki. Bardzo ważne jest, by przez czas trwania głodówki znajdować się pod stałą opieką lekarską. Przeciwwskazaniami do zastosowania głodówki jest: osłabienie starcze, nadczynność tarczycy, choroby psychiczne, niedokrwistość oraz wiek poniżej 14 lat.
Po zakończeniu kuracji powracamy do normalnego jedzenia ale powoli i stopniowo.
Powodzenia.