Kiedy odpoczynek kojarzy Ci się ze skokiem adrenaliny, tysiącem połyskujących neonów, zatłoczonymi uliczkami,  gigantycznymi budynkami i masą roześmianych ludzi to miejsce jest dla Ciebie- wybierz Tokyo i zanuć pod nosem tekst hitu Danny’ego Tokyo :     „You’ve got the rhythm in you…”


Tokyo nie ma sobie równych w Japonii, wszystkie miasta bije na łeb na szyje pod względem liczby muzeów, parków rozrywki, centrów handlowych, teatrów, hoteli.
Dla aktywnych to idealne miejsce na odrobinkę zapomnienia.
Choć to ogromne megalopolis, ponad 20 milionowe, może świecić przykładem w dosłownym tego słowa znaczeniu, jest niesamowicie czyste. Składa się ono, co może dziwić, z 8 wsi, 26 mniejszych miast i 5 większych. Dzięki temu Tokyo  jest tak różnorodne i każdy znajdzie tam coś co go urzeknie.

Dla wielbicieli kultury japońskiej Tokyo oferuje Cesarski Pałac Kokyo , zlokalizowany niedaleko  ogromnego, tokijskiego dworca. Pałac  jest udostępniany dla turystów tylko  
w określonym czasie na przełomie roku, dlatego też dość często można natknąć się w tym miejscu na wielokilometrowe queue. Ale dla chcącego nic trudnego!! A warto , bo pałacowe ogrody zaprojektowane przez jednych z najlepszych architektów, zapierają dech w piersiach. 

Godne polecenia są wielobarwne dzielnice, których jest masę w stolicy Japonii. Bardzo rozsławiona , dzielnica neonów to Shibuya, miejsce spotkań młodych ludzi. Idealnym miejscem dla  zakupoholików jest Abakusa, gdzie szaleństwo zakupowe jest wprost porządane! Dla maniaków gadżetów elektronicznych rajem na ziemi jest dzielnica Akihabara , gdzie na półkach sklepowych pojawiają się najnowsze nowinki elektroniczne!!


Fani motoryzacji powinni pojawić się na organizowanym raz na dwa lata „ Tokyo Motor Show”. Mogą tam podziwiać prototypy, najciekawsze i wyszukane, ciężarówek, motocykli oraz samochodów osobowych. Prawdziwy zbiór cudów dla zmotoryzowanych, choć nie tylko oni mogą nacieszyć oko tą wystawą.

Nie zastanawiaj się  Tokyo Cię zaczaruje!!!!