Tom Ford słynie w świecie mody z tego, że jest bardzo tajemniczy i lubi zaskakiwać. Oprócz tego, że projektuje, robi też zdjęcia i kręci filmy. Na swoje pokazy nie wpuszcza fotoreporterów, zabrania też tweetowania z komórki. Dlatego wszystkich zaskoczył, kiedy ujawnił część swoich projektów na sezon wiosna/lato 2012.

Projektant przesłał zdjęcia z sesji najnowszej kolekcji i pozwolił na ich publikację na stronie vogue.com. Zdjęcia są co prawda niewielkich rozmiarów, ale rysuje się z nich czytelny przekaz. 
Kolekcja Toma Forda na wiosnę/ lato 2012 to istny triumf kobiecości. Ubrania są eleganckie zarówno jeśli chodzi o formę jak i materiały. Wąskie spódnice, lekkie sukienki odsłaniające kobiece ramiona i ładnie eksponujące dekolt – to charakterystyczne elementy najnowszej kolekcji.

Projektant adresuje swoje projekty do kobiety wszechstronnej, pewnej swojej wartości i gotowej podjąć ryzyko, nie posuwając się przy tym zbyt daleko. W projektach znajdziemy koronki, frędzle, trochę cekinów i odważnych kolorów, jak intensywny fiolet. Tom Ford podkreśla, że w swoich projektach stawia na rzeczy uniwersalne, które przetrwają więcej niż jeden sezon. Trzeba przyznać, że w dobie światowego kryzysu to przemyślana taktyka.

 

Autor: Sophie