Firma TomTom wprowadziła na rynek dwa nowe modele GPSa. Modele TomTom ONE IQ Routes oraz TomTom XL IQ Routes zawierają najnowszą technologię, o których posiadacze przeciętnych GPS’ów dotąd mogli tylko pomarzyć.

Jedyna różnica między modelami TomTom ONE IQ i XL IQ to rozmiar wyswietlacza – ONE  IQ ma 3,5”, a XL IQ 4,7”. Poza tym opcje oferowane przez TomTom są identyczne i obiegające jakością od innych GPS’ów dostępnych na rynku. TomTom IQ Routes przede wszystkim zna lokalne skróty, dzięki czemu doprowadzi Cię zawsze najkrótszą, przejezdną drogą. Ma też opcję pomiaru prędkości, z jaką poruszają się inne pojazdy na drodze, dzięki czemu możesz optymalnie dostosować swoją prędkość do zatłoczenia trasy. Ponadto urządzenie dysponuje na tyle szczegółowymi danym, że różnocuje dobór trasy ze względu na możliwe korki. Tomtom dostosowuje podróż nie tylko do najkrótszej możliwej trasy, ale i ekonomiczność przejazdu. Zdarzyć się może, że TomTom wskaże inną zalecaną trasę do tego samego celu w sobotę rano, a inną w piątek popołudniu. Wszystko to dzięki opcji dostosowania trasy do dnia tygodnia i godziny jazdy. Dodatkową zaletą nowych modeli TomToma jest funkcja pozwalająca na szybkie i bezproblemowe przejechanie przez nawet najbardziej skomplikowane skrzyżowania.

Przy całej gamie najnowocześniejszych opcji TomToma IQ Routes nie jest on drogi. Cena TomToma ONE IQ Routes  z mapami 17 krajów Europy wynosi 699 PLN, z mapami 41 krajów Europy wynosi 799 PLN. Za TomToma XL IQ Routes trzeba dać odpowiednio 200zł więcej