foto_1a_400_01

Jaguar E Type – esencja motoryzacyjnego designu

Wydawcy magazynów Classic Car, Classic Car Weekly i Practical Classic, jak co roku o tej porze organizują plebiscyt na „najlepszą piątkę” samochodów klasycznych. Wszyscy chętni na wskazanie swojego typu mają czas do 13 października. Głosować można za pośrednictwem strony http://www.ccoty.co.uk, gdzie do wyboru mamy 20 wspaniałych reprezentantów motoryzacyjnej klasyki.
Oto przykłady niektórych z nich:

foto_1b


Jednym z kandydatów jest Morris Mini Minor Deluxe z 1961 r., którego właściciele w 35 dni pokonali drogę z Wielkiej Brytanii do Egiptu. Widok tej motoryzacyjnej legendy, przyćmiewa nawet piramidę Cheopsa (choć nie sposób odmówić i Egipcjanom niezłego wyczucia designu)

foto_1c

Lancia Dilambda z 1932 r., posiada silnik V8 o pojemności 4 litrów, mocy maksymalnej 101 KM i tylni napęd. Dla podsycenia apetytu warto powiedzieć, że zostało ich tylko 20 na świecie.

foto_1d
Całe sześć lat zajęło właścicielowi tego wspaniałego Triumph’a Roadster’a z 1949 r. przywrócenie go do stanu widocznego na zdjęciu. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że warto było!
Wybór pięciu, z zapierającej dech w piersiach listy dwudziestu legendarnych aut z pewnością nie będzie łatwy. Warto jednak wskazać  swoje typy i choćby pomarzyć o przejażdżce nimi (niekoniecznie po polskich drogach, bo mogłaby być to ich ostatnia podróż).

Właściciele zwycięskich aut, będą mieli okazję zaprezentować je podczas Classic Motor Show, który odbędzie się w dniach 11 – 13 w Birmingham.

autor: Arkadiusz Szymański