Nie od dzisiaj wiadomo, że im bardziej nietypowe lub oryginalne są Twoje buty, tym większe zainteresowanie wywoła Twoja osoba na dyskotece, przyjęciu lub innych imprezach towarzyskich. W tym artykule przedstawiam przegląd nietypowych butów, które są warte zainteresowania.

1.Buty bez podeszwy.
Według projektantki Julian Hakes, podeszwy nie są niezbędnym elementem butów, bo poprzez skomplikowane kompozycje geometryczne można zaprojektować buty bez podeszwy, które wyglądają niezwykle stylowo i wyjątkowo.2. Niebezpieczne buty.
Nie chciałabym rozgniewać posiadaczki butów zaprojektowanych przez Lauren Tennenbaum o wdzięcznej nazwie Strapped Shoes. Mogłoby to się skończyć dosyć nieprzyjemnie…3. Buty bananowe.


4. Lustrzane buty.
Andreia Chaves stworzyła buty, które idealnie dopasowują się do środowiska, można by je nazwać nawet kameleonami gdyż idealnie współgrają z otoczeniem. Efekt ten uzyskała wykonując zewnętrzna warstwę butów z lustra.


5. Buty klawiatura
Dla każdego coś dobrego… W Chinach zaprojektowano buty dla fanów komputerów. Jest to nietypowa forma klawiatury QWERTY. Super, chińska klawiatura stała się dla mnie jeszcze bardziej skomplikowana…


6. Jednorazowe adidasy Nike z papieru
David Brownings stworzył repliki butów Nike za pomocą tektury, nożyczek i kleju. Te papierowe buty nadają się do użytku, ale tylko jednorazowego. Zdecydowanie nie polecam w deszczowe dni.7. Dziurawe trampki
Podziurawione trampki można założyć w upalne dni, gdyż dziury zapewnią dobrą wentylacje stóp.8. Buty do skakania9. Buty z surowego mięsa
Na pewno kojarzycie kreację Lady Gagi, którą założyła na galę MTV Video Music Awards. Tak, była ona wykonana z surowego mięsa, tak jak i buty…10. Buty “obcy”
Seria “Obcy” Ridley’a Scott’a była niewątpliwie inspiracja do stworzenia tych butów.

Autor: Natalia Kurantowicz