Należy on do linii produktów Tecra, przeznaczonej głównie dla biznesu. Jest to kolejny model potwierdzający swoją stylistyką, że komputer wcale nie musi być szary – kilka lat temu mogliśmy „wybierać” kolor laptopa wśród rozmaitych odcieni szarości. Stylistyka w tym modelu może nie jest bardzo wymyślna, ale, co najważniejsze, laptop wygląda estetycznie. Zbudowano go z jasnych elementów, ciemna jest jedynie ramka wokół 14-calowej matrycy LCD. Ekran jest podświetlany za pomocą diod LED, co przyczynia się do mniejszego zużycia energii. 
Toshiba montuje w tych komputerach procesory Intel Core2 Duo SP9300 (2,26 GHz). R10 mogą mieć do 8 GB RAMu. Dane są przechowywane na dysku SSD o pojemności 128 GB. Laptop może pracować jako… telefon komórkowy. Modem 3G z obsługą szybkiej technologii transferu HSDPA/HSUPA (przepustowość do 7,2 Mb/s) to coraz częściej występujący w laptopach komponent. Grafiką rządzi karta Nvidia Quadro NVS 150M ze 128 MB pamięci.
Taki sprzęt jest odpowiedni do prestiżowych, biznesowych zastosowań. Laptop jest relatywnie lekki (1,97 kg), więc nie będzie dużym obciążeniem podczas służbowych podróży. Karta grafiki najmocniejsza nie jest, ale czy ktoś widział biznesmena grającego podczas delegacji w gry komputerowe?