Grupa studentów znanych jako „policja ds. selfie" (ang. Selfie Policy) wynajduje ludzi namiętnie robiących sobie autoportrety komórką i namawia ich do ograniczenia narcyzmu i wpłat na cele charytatywne. Organizacja nawołuje do zahamowania kultury zapatrzenia w siebie.

Robiąc sobie selfie całkowicie skupiamy się na sobie. „Za karę” policja ds. selfie namawia wyznaczonych użytkowników portali społecznościowych do dokonywania symbolicznych wpłat (w wys. 1 dol. za zdjęcie) na konto fundacji charytatywnej Vittana, zajmującej się udzielaniem kredytów studenckich młodym ludziom pochodzącym z krajów rozwijających się.

Do akcji można zgłosić się samodzielnie lub wyznaczyć kogoś ze swoich znajomych. Według twórcy policji ds. selfie, Chas’a Barton’a, celem projektu jest zaangażowanie młodych ludzi w dawanie od siebie innym, będącym w potrzebie. Na stronie internetowej organizacji czytamy „Jesteś winien ludzkości dolara”. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji, możesz udostępnić stronę policji ds. selfie lub użyć hashtagu #selfiepolicy pod wybraną samolubną fotografią. Funkcjonariusze właściwych służb zajmą się delikwentem.