Na wybiegach znowu pojawiły się brzydkie buty. Tym razem kolekcję obuwia na sezon wiosnalato 2017 zaproponował Preen podczas London Fashion Week. Projektanci Justin Thornton i Thea Bregazzi zaprezentowali efekt swojej współpracy z Ugg. Powstały super wysokie sandały platformy z powiększonymi z ogromnymi kokardami, utrzymane w kolorystyce czarnej i białej.

Thornton i Bregazzi inspirację do nowych form obuwia czerpali z pastelowych gotyckich motywów z Tokio. Wpływ na projektantów wywarł także Jeff Koons i jego twórczość, który używa codziennych przedmiotów i zabawek jako formy wyrazu. Takie właśnie miały okazać się buty Preen – „wygodne i kanciaste, słodkie i wytrzymałe”.

„Wiem, że wiele osób będzie zaskoczonych tą współpracą”, powiedział Andrea O'Donnell, prezes life stylowej marki Deckers Brands, która jest właścicielem marki UGG.

Kapsułkowa kolekcja, będąca owocem kolaboracji Preen i UGG, będzie zarówno on-line, jak i w sklepach detalicznych dopiero od lutego 2017. Będziemy musieli więc poczekać do przyszłego roku, by móc osobiście podziwiać nowe „brzydkie” buty.