Laser medyczny Vectus to technologia, która po raz kolejny zrewolucjonizowała pojęcie epilacji.

Czym depilacja Vectus różni się od innych metod dostępnych na rynku i na czym polega jej fenomen?

Dr. Miracki: Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze PALOMAR VECTUS™, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus™ jest najnowocześniejszym i niezwykle bezpiecznym laserem epilacyjnym, wyprzedzając swoją technologią wszystkie dostępne metody na rynku. Vectus to pionier wśród laserów, cieszy się NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ NA ŚWIECIE. Ten medyczny laser diodowy najnowszej generacji stosuje NAJWYŻSZE MOŻLIWE DO ZASTOSOWANIA PARAMETRY ZABIEGÓW.

VECTUS  jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu dobiera parametry zabiegu w zależności od fototypu skóry pacjenta. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta.  Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.
Jego wyjątkowość polega na tym, że działa również na trudne do usunięcia jasne lub rude włosy, dostępne na rynku lasery epilacyjne usuwają skutecznie tylko ciemne owłosienie.

Laser Vectus™ zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu poprzez zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact Cooling, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.
Zwiększona głowica zabiegowa lasera Vectus sprawia, że czas zabiegu ulega skróceniu, dla przykładu depilację całych nóg można wykonać w zaledwie 40 min zamiast 3 godzin w przypadku lasera Light Sheer.
Epilacja laserem diodowym Vectus różni się od innych metod dostępnych na rynku skutecznością, komfortem dla pacjenta, a także szybkością wykonywanego zabiegu

Dlaczego i w jakim okresie najlepiej wykonywać depilację Vectus?

Dr. Miracki: W odróżnieniu od innych dostępnych laserów na rynku,  zabiegi depilacji laserem Vectus możemy wykonywać o każdej porze roku. W okresie letnim zaleca się unikanie słońca dwa tygodnie przed każdym zabiegiem, aby uniknąć możliwości wytworzenia przebarwień skórnych.

Jak działa Laser Diodowy ?

Laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku. Po tym okresie część włosów znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone ( min. 3 razy ). Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30 % z widocznych.

Co to jest Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?

Laser VECTUS™ to innowacyjna technologia firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia  oraz przebarwień. Firma PALOMAR jest twórcą wielu technologii do depilacji laserowej m.in. technologii diodowej oraz lasera LIGHT SHEER !!!

Dlaczego warto wybrać Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?

PALOMAR VECTUS™ to prawdziwie innowacyjna technologia trwałego usuwania owłosienia. Jest skuteczna i bezpieczna dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia. Jej wyjątkowość polega na tym, że skutecznie działa nawet na tak trudne do usunięcia włosy jak rude czy jasny blond !!! PALOMAR VECTUS™ usuwa również szpecące przebarwienia z powierzchni skóry. PALOMAR VECTUS™  jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. PALOMAR VECTUS™ został wzbogacony o kilka technologii oraz bardzo duże ”okienko” zabiegowe.
Urządzenie medyczne PALOMAR VECTUS™ jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. System ten również jako jedyny na świecie posiada certyfikat FDA. Urządzenie samoistnie wybiera parametry zabiegu w zależności od koloru skóry pacjenta. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu  indywidualnie dobrane parametry zabiegu.

Korzyści wynikających z tego jest kilka :

•    dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny.
•    Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.

Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia "Photon Recycling", która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.
Urządzenie ma  wbudowany system chłodzenia "Advanced Contact Cooling", które posiada osobny certyfikat FDA dzięki czemu zabiegi są całkowicie bezbolesne. Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera , ale również zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.
Laser Vectus™ to innowacyjna technologia gwarantująca skuteczność zabiegu oraz komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta. Wprowadzone zmiany 20-sto krotnie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on całkowicie bezbolesny.
Jak działa Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™ ?
PALOMAR VECTUS™ to urządzenie do epilacji i usuwania przebarwień. Jest to laser diodowy o długości fali 810 nm.

PALOMAR VECTUS™  posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego ( termicznej destrukcji ). Analogicznie jest w przypadku usuwania przebarwień, które znikają ze skóry po około 2 tygodniach od zabiegu.

PALOMAR VECTUS™ jest laserem, które posiada dwie największe i zarazem najszybsze głowice do wykonywania zabiegów na świecie – mniejszą – 12x12mm ( dla przykładu Light Sheer Duet – 9x9mm ), do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc np. wąsik oraz większą – 23x38mm ( dla przykładu Light Sheer Duet –  22x35mm ), używaną w trakcie depilacji m.in. kończyn dolnych i górnych, pleców, brzucha etc. Dzięki głowicom cebulki włosowe nie są usuwane pojedynczo, lecz od razu w większej ilości.

Najszybszy, najmocniejszy i najnowocześniejszy obecniePALOMAR VECTUS™ umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy.

Jak wygląda zabieg trwałego usuwania owłosienia światłem pulsacyjnym lasera VECTUS™ ?

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry :  grubość włosa, jego kolor, gęstość włosów na obszarze zabiegowym oraz najważniejszy parametr fototyp. Po ustaleniu tych składowych urządzenie dobiera odpowiednie parametry.

Analizy fototypu skóry dokonuje osoba wykonująca zabieg ( kosmetolog ) poprzez posłużenie się specjalnym urządzeniem Skintel  wykonującym odczyt poziomu aktywnej melaniny w skórze, który następnie przesyłany jest do platformy. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu. Skintel posiada jako jedyne na świecie certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Urządzenie Skintel eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez osobę wykonującą zabieg oraz całkowicie wyklucza poparzenie skóry. Zabieg jest niesłychanie szybki …

Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 4 min. a pach około 1 min. !!!

Czego powinno się spodziewać po zabiegu laserem diodowym PALOMAR VECTUS™ oraz ile razy należy go powtórzyć, aby uzyskać efekt zupełnie gładkiej skóry na zawsze … ?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 3 do 4 zabiegów w następujących przerwach : twarz – ok. 6 tygodni,  ręce – ok. 8 tygodni, tors – 10-12 tygodni, plecy – 10-12 tygodni,  pachy – 6-8 tygodni,  bikini – ok. 8 tygodni,  pośladki – ok. 8 tygodni, nogi – 8-12 tygodni.

W przypadku usuwania przebarwień zazwyczaj wystarcza zaledwie 1 zabieg od osiągnięcia pełnego i satysfakcjonującego efektu. Przebarwienie natomiast  przybierze ciemniejszy odcień, po 2-3 tygodniach  w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem. W cięższych przypadkach gdy przebarwienia jest ciemniejsze będzie potrzeba od 2 do maksymalnie 3 zabiegów.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii ?

Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna ( kosmetolog ), przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz zakłada kartę pacjenta.

Przeciwwskazania :

świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka, epilepsja, leki, zioła foto-uczulające, terapia retinoidami ( witamina A ), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca,  świeże zabiegi chirurgiczne

Gdzie można wykonać zabieg?

Klinka medycyny estetycznej BeautymeD
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54, Warszawa (blisko metra Natolin)
Rejestracja telefoniczna: +48 605-905-608, +48 691-209-028
Rejestracja poprzez e-mail: rejestracja@beautymed.com.pl
www.beautymed.com.pl