Trendy w świecie mody zmieniają się w zastraszającym tempie, tak że czasem trudno dotrzymać im kroku. Niektóre wzbudzają kontrowersje, inne zaskoczenie, jeszcze inne zadowolenie. Kult pięknego, coraz młodszego ciała wydawałoby się, że na dobre zagościł na wybiegach i w kampaniach reklamowych. Zaczyna jednak pojawiać się światełko w tunelu. Okazuje się, że nawet starsze gwiazdy znajdą swoje ważne miejsce w modelingu. Moda otwiera swe ramiona i z radością korzysta z starszych kobiet, które są znane ze swojego intelektu, osobowości, a także z dojrzałego, fantastycznego ciała. Cóż z tego, że Bette Midler ma 70 lat, skoro występuje w wspaniałym, energetycznym koncercie. A Susuan Sarandon, która w wieku 69 lat podpisuje duży kontrakt na promowanie produktów kosmetycznych… Trend na gwiazdy w modelingu po pięćdziesiątce bardzo nam się podoba i z przyjemnością przedstawiamy panie, które są jego perfekcyjnymi przedstawicielkami.

 

TWIGGY, 65 lat

Twarz z lat 60. z powodzeniem jest twarzą XXI wieku, pomimo swoich 65. wiosen. Mistrz fryzjerstwa Daniel Galvin przywrócił jej słynną blond fryzurę z czasów, kiedy miała 16 lat. Supermodelka wystąpiła w spocie reklamowym marki L'Oréal Professionel w Wielkiej Brytanii

 

Bette Midler, 70 lat

Boska Panna M wygląda tak, jakby kolekcja Marc Jacobs wiosna lato została zaprojektowana właśnie dla niej. „Nigdy nie byłam szczęśliwsza!”, napisała gwiazda na Instagramie. „Dziękuję Marc Jacobs, że mnie doceniłeś”.

 

Susan Sarandon, 69 lat

Ponadczasowa uroda aktorki pasuje idealnie do promowania produktów L'Oréal Paris. Susan idealny stan swojej skóry przypisuje systematyczności w pielęgnacji, nawilżaniu i… rezygnacji z palenia papierosów.

 

Helen Mirren, 69 lat

Helen Mirren jest czarująca, pomimo swoich lat. Brytyjski oddział L'Oréal Paris uznał, że gwiazda jest perfekcyjnym przykładem do ukazania efektów linii Age Perfect.

 

Veronica Webb, 50 lat

Supermodelka w zabawnej czarno-białej sesji, reklamująca kolekcję Sophie Theallet wiosna lato. Doskonała figura.

 

Joni Mitchell, 71 lat

Hedi Slimane znany jest z wykorzystywania w swoich kampaniach w roli modeli muzyków. Tym razem jego muzą została ikoniczna piosenkarka Joni Mitchell, która idealnie pasowała do kolekcji Saint Laurent, utrzymanej w folkowym klimacie.

 

Jane Fonda, 77 lat

Guru fitness. Aktorka. Babcia. Ambasadorka L'Oréal Paris. Gwiazda w każdej roli czuje się dobrze.

 

Lauren Hutton, 71 lat

Ikona lat 70. Styl Lauren Hutton jest tak ponadczasowy, że J.Crew zaprosił gwiazdę do promowania swojej kampanii.

 

Charlotte Rampling, 68 lat

Brytyjska aktorka od lat była muzą marki kosmetycznej NARS, zanim została wybrana do promowania nowej kolekcji pomadek. Zdolność Charlotte do transformacji jest nieoceniona i aktorka nie ma sobie równych.

 

Tilda Swinton, 54 lat

Jedna z najbardziej znanych gwiazd Hollywood, która bez trudu wcieli się w każdą rol. Jej twarz okazała się tak atrakcyjna, że Francois Nars zaprosił ją do kampanii wiosennej.