Lata 70., a ściślej przełom lat 70. i 80. wracają na dobre do świata mody.

Już nie tylko lata 90., ale również okres, w którym rozkwitała i dogorywała kontrkultura hippisowska, przeżywa swoisty renesans w świecie mody.

Jeżeli kojarzycie estetykę amerykańskich filmów z tej epoki, przeżyjecie swoiste deja vu.

W tym sezonie wracają charakterystyczne dla tego okresu kolory i materiały. Przypominamy sobie szafy naszych mam z okresu ich młodości. Dla wielu z czytelników Trendu.pl będą to zapewne również szafy babć.

Oldschoolowe swetry w stonowanych barwach, płaszcze, typowe dla tych lat szerokie spodnie czy koszule. To wszystko będzie królowało w 2015.

Potwierdzeniem trendu jest sesja zdjęciowa dla chińskiej edycji Harper's Bazaar.

Modelka, która dumnie prezentuje ubrania nawiązujące do epoki, to Anais Zawadzki. Brunetka idealnie wpisuje się w trend. Swoją nienachalną urodą podkreśla niezwykłe ubrania, które jest dane jej nosić. To kreacje od Louis Vuitton, Celine czy Proenza Schouler.

Ubrania nawiązujące do lat 70., ale przefiltrowane przez współczesne wzornictwo i materiały.

Zielony sweter, sporych rozmiarów płaszcze, klasyczne koszule czy prosta sukienka nie pozostawiają wątpliwości, że w tym sezonie unikamy intensywnych barw i poszukujemy klasycznych, stonowanych kreacji.

Jeżeli szukacie inspiracji, zachęcamy do zapoznania się z klasyką kina amerykańskiego z tego okresu. Meryl Street czy Dustin Hoffman w swoich największych rolach i ultra modnych stylizacjach niech będą dla Was źródłem inspiracji.