Kiedyś 50 letnia kobieta czy mężczyzna byli utożsamiani z osobami starszymi, najczęściej dziadkami. Przez ostatnie lata, kiedy botoks, kremy odmładzające stały się czymś na porządku dziennym, mamy lekkie zaburzenia wieku. Coraz ciężej określić dokładny wiek osób po 40 roku życia. Nie chodzi o fakt, że mylimy się o 2-3 lata, ale czasem nawet 15 lat. Spójrzmy chociaż na gwiazdy. Oczywiście występując w kolorowych czasopismach są poddawane różnym retuszom, za pomocą Photoshopa. Jednak gdy jest jakaś gala, są paparrazi przyłapują ich na zakupach, wtedy nie ma zmiłuj się. Jedynie co im wystarcza to mocny makijaż i zabiegi kosmetyczne, czy chirurgiczne. Więc wynika, z tego, że każdy z Nas może podobnie wyglądać. Nie chodzi przecież tylko o skalpel, ale również o higienę jedzenia czy ruch.
Właśnie do kina trafiła druga część filmu Seks w Wielkim Mieście. Samantha Jones wyglądała zachwycająco. Na pewno wiele kobiet, które są na tym świecie półwieku zaczęły się zastanawiać czy mogą wyglądać jak 56 letnia Kim Catrrall. Patrząc się na jej twarz, ciało, ruchy ciężko uwierzyć, że niedługo skończy 60lat.
Madonna jest kobietą, która przede wszystkim zaskakuje nas swoim perfekcyjnym wyglądem. W sierpniu kończy 52 lata, i według Daily Star, planuje zrobić sobie prezent na urodziny - serię operacji plastycznych za łączną kwotę 200 tysięcy dolarów. Równie chętnie na chirurga wydaje Demi Moore. Jednak trzeba przyznać, że gwiazdy, bardzo dużo wkładają pracy w swój wygląd. Zarówno Kim, Madonna oraz Demi ćwiczą codziennie, każda z nich jest na rygorystycznej diecie.
Czy jest możliwe, aby kobiety 50letnie tak dobrze wyglądały bez dodatkowej pomocy szwów? Czy za pomocą naturalnych metod jesteśmy w stanie tak dobrze się prezentować?
Oto lista najbardziej szokujących wiekowych transformacji
Kim Catrrall – 56 lat
Madonna – 52 lat
Sharon Stone – 52 lata
Demi Moore – 48 lat
Sarah Jessica Parker – 45 lat