Koniec sezonu letniego nie oznacza wcale końca okularów przeciwsłonecznych. Brzydka aura, zachmurzenie, brak słońca to nie są najlepsze okoliczności do zakładania na nos takich okularów. Tutaj jednak mylicie się. Podczas Tygodnia Mody w Londynie, który odbywał się przy brzydkiej pogodzie, gwiazdy, celebryci i blogerki nie zdejmowali okularów przeciwsłonecznych, kiedy słonko zaszło za chmurkę, a wprost przeciwnie. Idealnie uzupełniały one stylizacje street style.

Faworytem wśród okularów okazał się model Filipa z kolekcji Loewe jesień zima 2015, które kosztują 295 funtów brytyjskich. Podczas Tygodnia Mody w Mediolanie pokazała się w nich Gilda Ambrosio, ikona street style. Ponadgabarytowy rozmiar i dwukolorowe, kwadratowe oprawki okazały się genialne i od razu zauważone w światku modowym. Podczas Tygodnia Mody w Paryżu zauważyliśmy ten sam model okularów Loewe na fashionistce Leaf Greener. Blogerka Pernille Teisbaek także nie omieszkała uzupełnić nimi swojej stylizacji na francuskim fashion weeku.

Stylizacje z okularami przeciwsłonecznymi wymagają odpowiedniego ich wyeksponowania. W modzie należy zapamiętać uniwersalną zasadę: mniej znaczy więcej. Dlatego też okulary przeciwsłoneczne należy zakładać do prostych outfitów. Wystarczą jeansy, skórzane botki i sweter z dzianiny, a przy zero wysiłku osiągniemy szykowny, modny look.

W galerii prezentujemy okulary przeciwsłoneczne innych marek, które możecie śmiało wykorzystać podczas tworzenia jesiennych czy zimowych stylizacji. Niech pogoda nie przeszkadza Wam w ich noszeniu…