Zapomnijcie o błękitach, żółciach i szarościach, w nadchodzącym sezonie 2015 najbardziej trendy kolorem będzie pastelowy różowy. Niektórzy projektanci do swoich kolekcji Resort 2015 wprowadzili jedynie kilka zestawów pastelowych, natomiast inni jak Rag & Bone, DKNY, Michael Kors i Giles całą kolekcję przygotowali pod znakiem różu. Skąd taka popularność różowego ? Wystarczy przypomnieć sobie, jak wyglądał street style ostatniej zimy czy wiosny. Trudno było znaleźć panią, która nie miałaby na sobie jakiegoś różowego elementu.

Właściciel marki Bird i kreator trendów Jen Mankins powiedział, że różowa rewolucja nabiera tempa. Wydawać by się mogło, że różowy nie będzie popularny i szybko odejdzie w zapomnienie. Tymczasem panie coraz chętniej korzystają z tego koloru, nawet zimą. Może to panująca moda na patrzenie na świat przez różowe okulary czy wieczna tęsknota za latem. Projektanci podtrzymali w kolekcjach Resort 2015 tę tendencję i jesienią znajdziemy w sklepach wiele kolekcji w kolorze różowym.

Jedynym problemem z różowym jest ryzyko posądzenia nas przez otoczenie robienia za przysłowiową blondynkę jak Elle Woods podczas pierwszego dnia w Harvard Law School. Możemy tego uniknąć, wybierając bledsze odcienie różowego czy stosując inne kolory kontrastowe, jak czarny czy żółty, by zneutralizować róż i zmniejszyć efekt słodkiej dziewczynki. Obejrzyjcie zdjęcia w galerii i wybierzcie swoje ulubione stroje w kolorze różowym. Moim niedoścignionym wzorem jest Michael Kors, wspaniałe połączenie różnych tekstur, odcieni i cudowny pleciony kapelusz. Jestem w stanie przekonać się do różowego w takim wydaniu.