Street style często wzoruje się na kolekcjach z wybiegów, niemniej jednak dominuje w niej rozsądne podejście do kreacji i coraz częściej możemy dostrzec inspiracje z „prawdziwego życia”. Takie trendy przenikają obiegiem wirusowym na ulice miast. Podróżując z Nowego Jorku do Paryża, Mediolanu czy Londynu, nie możemy przeoczyć połatanych, zużytych jeansów na niejednej trendsetterce.

Nowy trend to patchworkowy jeans. Połatane spodnie noszą już redaktorka Vogue, Virginia Smith czy była dyrektor kreatywna Moda Operandi, Taylor Tomasi Hill oraz wiele innych znanych pań.

Trend na patchworkowe jeansy nie wymaga od nas wiele, jedynie trochę  kreatywności. Możesz sama przerobić stare spodnie i spokojnie zdążysz zabłysnąć w tym sezonie. Będziesz wyglądać trendy, zwłaszcza zakładając je do białych sneakersów. Idealnie będą pasowały do klasycznej marynarki i t-shirta. Nie polecam natomiast zestawiać patchworkowych jeansów z kurtką bomber, ponieważ będzie to wyglądało zbyt infantylnie. Natomiast płaskie buty czy wysoka szpilka sprawią, że będziesz chic.