Oglądając okładkę najnowszego wydania Sports Illustrated, można odnieść wrażenie, że powoli zaczyna się kreować nowy trend w modzie na modelki plus size. Zadziwiające jest także to, że czasopismo o tematyce sportowej, wydawane w USA od 1954, wybrało na okładkę właśnie modelkę plus size. W  tegorocznym wydaniu „Swimsuit Issue”, które ukaże się w poniedziałek 9 lutego, możemy obejrzeć wystrzałową Australijkę, Robyn Lawley w oszałamiającym, skąpym bikini, w wężowym deseniu, podkreślonym pomarańczowym wykończeniem.

Do niedawna krążyły po Internecie informacje, że na łamach Sports Illustrated pojawi się inna, bardziej kontrowersyjna modelka plus size, Ashley Graham, której reklamy bielizny z jej udziałem zostały zakazane w dwóch amerykańskich stacjach telewizyjnych.

Legendarny magazyn docenił jednak bardziej urodę i wdzięk Robyn, która nie jest aż tak doświadczona jak Ashley.
Zainteresowanie mediów modelkami plus size systematycznie wzrasta, na co mają niewątpliwie wpływ prawa rynku. Większe rozmiary cieszą się dużym popytem w sklepach, a przecież potrzeby konsumenta powinny być na pierwszym miejscu u producentów. Dlatego też Sports Illustrated wziął sobie do serca te sygnały i docenił piękno w większym rozmiarze. Tym bardziej że kobiety plus size też kochają zakupy, a Robyn Lawley wygląda tak samo zmysłowo jak modelka w mniejszym rozmiarze.