Dom Mody McQueen nawiązał współpracę z słynnym domem aukcyjnym Christie i wystawił na aukcję trzy nowe pary kultowych butów Armadillo. Aukcja trwa od 14 do 23 lipca. Wpływy uzyskane z licytacji butów zostaną przekazane UNICEF na wsparcie działań w Nepalu i odbudowę zniszczeń spowodowanych niedawnym trzęsieniem ziemi.

Buty Armadillo mają 12 cali i zostały wykonane ręcznie we Włoszech z drewna i skóry węża. Występują w odcieniach szmaragdu, beżu i terakoty. Cena wywoławcza każdej pary zaczyna się od 10 tysięcy dolarów.

Ikoniczne buty zostały po raz pierwszy zaprezentowane w kolekcji McQueen wiosna lato 2010. Z powodu swojej formy i niezbyt wygodnej budowy nigdy nie były wprowadzone do sprzedaży. Wyprodukowano jedynie 21 par, które zakupiły między innymi takie gwiazdy jak Lady Gaga czy Daphne Guinness.

Oryginalne buty Armadillo znalazły się również na wystawie w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Zaistniała teraz wyjątkowa okazja, żeby wylicytować buty, które znalazły już swoje miejsce w historii mody, a jednocześnie pomóc w dobrej sprawie.