Prezentowany projekt strojów renesansowych z materiałów pochodzących z recyklingu został stworzony przez wszechstronną artystkę. Składa się z dwóch serii zatytułowanych „mind over matter” i „kindred spirits” (z ang. „umysł nad materią”, „bratnie dusze”).

Autorka przetwarza różnorodne, często abstrakcyjne materiały, przeobrażając je w stroje stylizowane na pochodzące z epoki Renesansu. Powstają maski ze styropianu i plastikowych arkuszy, wysokie kołnierze z folii bąbelkowej oraz suknie udekorowane koralikami z polistyrenu. Gotowe projekty eksponują modele i modelki, na zdjęciach przypominających portrety z XV, XVI i XVII wieku.

Suzanne Jongmans w trakcie twórczego procesu podróżuje w przeszłość, ale nie kopiuje jej, tylko tworzy alternatywną rzeczywistość. Artystka skłania do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka, który zanieczyszcza naturalne środowisko, wytwarzając i gromadząc tony sztucznych materiałów.

„Wykorzystanie pozostałego materiału jest reakcją na teraźniejszość i masową konsumpcję, która nas otacza" - wyjaśnia Jongmans. „Większość ludzi wyrzuca gumę piankową, a ja widzę w niej nieoszlifowany diament”.