Szorty, bojówki, spodenki z naszywanymi kieszeniami to podstawowe wyposażenie naszych szaf. Każda z nas znajdzie na półce jakiś model, który posiada i w razie potrzeby może założyć. Moje pierwsze wspomnienia o spodenkach do kolan z całą masą naszywanych kieszeni sięgają lat 90. i nastoletnich skaterów z Kalifornii. Praktyczność i uniwersalność takich szortów docenili również starsi, a zwłaszcza nasi ojcowie. Przypomnijcie sobie wycieczki na camping czy podmiejskie działki.
Szorty cargo powoli nabierają jednak pozytywnego znaczenia. Trend na lata 90. spowodował, że przypomniano sobie również o nich i przywrócono do łask. Teraz nabrały one świeżego nowoczesnego looku. Osiągnięto to dzięki jedwabistym materiałom, jak chociażby w kolekcji Dsquared2 Resort 2014, i nabrały one luksusowego charakteru. W kolekcji Rosie Assoulin Resort 2014 zastosowano natomiast oversizową sylwetkę. U Phoebe Philo wykorzystano androgeniczny styl i powstał łatwy do noszenia na co dzień krój.

Zastanawiam się, czy spodenki cargo nie są kolejnym przykładem powszechnej mody, która wkracza na salony, a na pewno do high fashion, podobnie jak chociażby spodnie dresowe, czy w ogóle moda sportowa. Zastosowanie wariacji tkanin, jak mieszanki bawełny i jedwabiu, różnorodnych kolorów i printów, długości czy wielkości kieszeni, spowodowało, że spodenki cargo dają olbrzymie pole do popisu.

Kluczem do dobrego wyglądu w tego typu szortach jest przede wszystkim równoważenie ciężaru i rozmiarów. Możemy założyć do nich jedwabną bluzkę i obcasy. Możemy również wykorzystać prostą koszulę z podwiniętymi rękawami lub sweter z dekoltem w kształcie głębokiej łódki. Jeżeli chodzi natomiast o buty, to polecam zdecydowanie postawić na lekkość i prostotę, żeby nie wyglądać zbyt ciężko.

Obejrzyjcie w galerii pod artykułem moje propozycje spodenek cargo i napiszcie w komentarzach, które najbardziej Wam się podobają. Co sądzicie o takim trendzie ?