Ukraińska mistrzyni tatuażu, Rita Zolotukhina, zwana „Rit Kit”, na Instagramie propaguje wprowadzenie do klasycznego tatuażu organicznych elementów. W tym celu wykorzystuje różnego rodzaju liście, które zanurza w tuszu. W ten sposób powstaje naturalny szablon, który Zolotukhina dociska bezpośrednio na skórze klienta, tworząc arcydzieło florystyczne. Po usunięciu szablonu Rita nanosi tatuaż bezpośrednio na powstały odcisk, dodając kolor i fakturę, by stworzyć obraz niemal identyczny z oryginałem.

„Jestem miłośniczką przyrody, więc większość moich szkiców jest związana z florą”, powiedziała w wywiadzie ukraińska tatuażystka. „Im więcej robiłam tatuaży, tym bardziej chciałam świeżości i naturalności, bez jakichkolwiek barier pomiędzy rośliną a powstającym wzorem”.

Na swoim profilu „Live Leaf Tattoos” na Instagramie Rita ma ponad 20 tysięcy śledzących jej małe dzieła sztuki. Rit Kit wykonując każdy tatuaż, dąży do tego, żeby każdy liść wypadł jak najbardziej naturalnie. Nigdy nie wie jednak z góry, jaki efekt końcowy osiągnie.

„Nie wiem, jaki ostatecznie wygląd będzie miał tatuaż, znam tylko kolory, klimat i podstawowy kształt”, powiedziała Rita Zolotukhina. „To mój ulubiony sposób na tatuaże i myślę, że jest najbardziej naturalny. Powstają tatuaże, które są jak botanicznych odcisków palców na ciałach innych odważnych miłośników przyrody”.

Na pewno nowy trend na tatuaż z liściem jest wyjątkowy i oryginalny!!!