Być może trend, jaki zapanował na światowych wybiegach, ucieszy niejednego nastolatka czy nastolatkę, którzy marzą o karierze w modelingu. Oficjalnie najnowszym trendem stał się trądzik, przynajmniej taką informację można odnaleźć w modowych newsach.

Malezyjski projektant Moto Guo podczas Tygodnia Mody Męskiej w Mediolanie zadebiutował z kolekcją „nieco śmiesznych i dziecięcych ubrań”. Jasne, krótkie spodenki i śliniaki z napisem „czas zjeść wszystkich”, zwracały uwagę, ale najważniejszy jednak był makijaż. Modele na wybiegu pojawili się z twarzami upstrzonymi trądzikiem.

Charakterystyczny makijaż uwydatniał specjalnie naturalne niedoskonałości cery modela. Uważamy, że nawet celowo podkreślono i zintensyfikowano rumieńce, żeby wydobyć jeszcze bardziej pryszcze na skórze. Jeżeli intencją Guo było zaprezentowanie problemów, z jakimi zmagają się miliony nastolatków na świecie, to trzeba przyznać, że projektantowi udało się.

Skazy na skórze nie są niczym wstydliwym, chociaż ludzie nie zawsze właściwie reagują na osoby z trądzikiem. Dla wielu osób, które cierpią z powodu ciężkiego trądziku czy innych zaburzeń skórnych, takie nagłośnienie tematu może być jednak problematyczne i powodować umacnianie się stereotypów na temat trądziku.