Gdy wokół przyroda na nowo budzi się do życia, my też chcemy wybudzić się z zimowego letargu i zaprezentować wszystkim swoje nowe, atrakcyjne Ja.


Niestety, po zimie każdy z nas obserwuje spadek formy. Brak słońca, witamin, krótsze dni i mniej czasu na aktywność – to wszystko daje o sobie znać zmęczeniem i brakiem energii. Jak z tym walczyć? Podpowiadamy: właśnie teraz jest najlepszy moment na to, by zacząć regularny trening.


Fitness to dyscyplina wprost stworzona do tego, by zapewnić Twojemu ciału prawdziwą odnowę. Specjalnie skomponowana formuła ćwiczeń pozwala Ci nie tylko szybko i efektywnie odzyskać pełnię formy, ale i przy okazji zgubić kilka niepotrzebnych kilogramów, jakich zazwyczaj przybywa nam zimą. Zajęcia są niebanalne i często odbywają się w rytm muzyki. A najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do innych dyscyplin sportu, fitness możesz z powodzeniem uprawiać  bez wychodzenia z domu!

Planując trening fitness, warto zadbać o odpowiedni sprzęt sportowy. Wybierając sprzęty fitness do ćwiczeń w domu, kieruj się ich jakością, a także tym, co chcesz osiągnąć poprzez ćwiczenia. Jeśli zależy Ci na ogólnej poprawie kondycji, a także spaleniu zbędnych kilogramów, zdecyduj się na trening aerobowy i tzw. sprzęt cardio. Rowery stacjonarne, orbitreki, bieżnie i wszystkie inne tego typu urządzenia, które zapewniają Ci dynamiczny ruch, powodują u Ciebie przyspieszenie tętna oraz głębszy oddech – właśnie dlatego nazywamy je „aerobowymi”.


Co to dla Ciebie oznacza? Podniesienie pulsu oraz poprawa krążenia, zwiększają wytrzymałość Twojego organizmu na wysiłek, poprawiają wydolność oddechową i stwarzają warunki odpowiednie dla jeszcze szybszego spalania kalorii. Co więcej, ruch powoduje zwiększone wydzielanie endorfin, zwanych „hormonami szczęścia”, dzięki czemu Twoje samopoczucie poprawia się w mgnieniu oka. Twoje nowe, wiosenne Ja po prostu staje się faktem!


Które sprzęty fitness są najmodniejsze w tym sezonie? Wszelkie rekordy popularności biją twistery. Te niewielkie i bardzo proste, obrotowe krążki są chętnie wybierane przez kobiety, jako skuteczni pogromcy oponek i fałdek w talii. Ćwiczenia na twisterze są bardzo proste: wystarczy stanąć na nim obiema stopami i obracać biodra raz w lewo, raz w prawo.

mmo.pl - twister


Panie równie chętnie sięgają po step pery do ćwiczeń. Stepper, poprzez swoją szczególną budowę, umożliwia ćwiczącemu ruch podobny do wchodzenia po schodach. Ten rodzaj ćwiczeń doskonale kształtuje mięśnie ud, pośladków i brzucha, pozwalając jednocześnie pozbyć się nieestetycznego cellulitu w tych miejscach – w sam raz by na wiosnę zachwycić doskonałym wyglądem w nowej sukience!

mmo.pl - stepper


Nie zapominamy o Panach: solidną dawkę ruchu na wiosnę mogą oni sobie zapewnić, trenując na rowerze magnetycznym lub bieżni elektrycznej. Oba te urządzenia mogą stanowić trening sam w sobie lub też znakomicie uzupełniać ćwiczenia siłowe.

Mmo.pl - sprzęt fitness

I jak? Gotowi na nowy start?

Więcej na fitbay.pl