Metod wybielania zębów jest mnóstwo. Zaczynając od domowych sposobów, przez środki stomatologiczne, po interwencje chirurgiczne. Wszystkie mają jeden cel - bielszy uśmiech uzyskany w jak najkrótszym czasie.
Jakie metody są najskuteczniejsze i jakie dają stuprocentową gwarancję bieli?

Czy w ogóle takie istnieją? Co jest lepsze - wybielić zęby samemu, czy skorzystać z usług profesjonalistów?

Na to pytanie odpowie sobie każdy indywidualnie, pod warunkiem, że będzie wiedział z jakich sposobów może skorzystać.
Wśród domowych sposobów wybielania zębów rozróżnić można kilka, które sprowadzają się do zastosowania np. soli, cytryny, węgla, czy sody oczyszczonej. Choć są to sposoby tanie, to jednak nie są wystarczająco skuteczne. Ponadto mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Chodzi o to, że ich stosowanie może doprowadzić do poważnych powikłań, a leczenie ich wiąże się z dużymi kosztami, bólem i z czasem.

Wybielenie zębów jest możliwe także dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów stomatologicznych dostępnych na rynku. Może to być płyn do płukania jamy ustnej, wybielające gumy do żucia, pasty, żele wybielające, oraz profesjonalne szczoteczki. Są to najbezpieczniejsze sposoby, ale ich minusem jest to, że należy regularnie je stosować, a efekt bielszych zębów uzyskuje się dopiero po kilku tygodniach. Ważne jest także to, że tego typu metody najczęściej sprawdzają się tylko u tych, którzy mają niewielkie przebarwienia na zębach. W pozostałych przypadkach pasta wybielająca, czy guma może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, nawet po długotrwałym stosowaniu.

Jeśli ktoś marzy o efekcie natychmiastowym, to stomatolodzy polecają pędzelki z substancjami wybielającymi. Poza tym polecane są nakładki o działaniu wybielającym. Dostępne są w wielu smakach. Nakłada się je na zęby i tylko czeka, aż efekt zostanie osiągnięty. Niestety skuteczność tych produktów także jest różna. Przy wielkich przebarwieniach mogą nie być w stanie zaradzić problemowi mimo, że stosuje się je adekwatnie do stanu zaawansowania przebarwień.

Nie wszyscy są jednak przekonani do domowych sposobów. Często jest też tak, że przebarwienia są zbyt duże, żeby móc poradzić sobie z nimi samemu. W takiej sytuacji najczęściej korzysta się z usług stomatologów.
wybielanie zębów kraków oferuje w wielu gabinetach. Podobnie jest w innych większych miastach, gdzie takich usług można znaleźć sporo. Należy jednak pamiętać, że wybielanie zębów w gabinecie wiąże się z dość dużymi kosztami.

Sam zabieg jest kosztowny, a do tego warto wiedzieć, że zabiegi wybielające uzębienie przez dentystę muszą być powtarzane regularnie, żeby efekt był długotrwały. Do metod, które stosują profesjonaliści należą: naświetlanie zębów najróżniejszymi lampami, lub za pomocą laserów. Wybielenie zębów przez stomatologa to koszt około 1000 złotych. Jeśli ktoś zdecyduje się na zabieg laserowy, to może liczyć się z tym, że zapłaci od 1500-2000 złotych.
Czasami można pomóc swoim zębom dzięki zabiegowi zwanemu piaskowaniem. Polega on na czyszczeniu zębów z kamienia i wszelkich osadów. Bywa, że samo wyczyszczenie sprawi, że zęby nabierają pięknego wyglądu.