Trendu.pl od lat promuje kulturę poprawnego saunowania i śledzi trendy związane z takim sposobem spędzania czasu wolnego.

W jeden z wrześniowych weekendów mieliśmy przyjemność gościć w obiekcie SaunaZONE w Zabierzowie pod Krakowem.

Miejsce aspiruje do grona ekskluzywnych i designerskich przestrzeni, w których czeka na nas możliwość indywidualnego delektowania się fińską sauną, którą zlokalizowano w apartamencie.

Do dyspozycji gości przeznaczono trzy takie obiekty. Apartamenty sąsiadują ze zrewitalizowanym, designerskim domem i sporym ogrodem. Całość znajduje się zbyt blisko hałaśliwej ulicy, co stanowi irytujący element, szczególnie podczas próby osiągnięcia stanu relaksacji.

O ekskluzywności miejsca świadczy system komunikacji z właścicielami, który ograniczono do minimum. Nawet klucz odbieramy poprzez dedykowany system kodów.

Przestrzeń wokół budynków kojarzy się z designerską, ekologiczną agroturystyką rodem z Holandii czy Niemiec.

Same apartamenty aspirują do stylu loftowego, choć budynki, w których zostały umieszczone, nie są przestrzenią pofabryczną na miarę Fabryki Wełny w Pabianicach czy City Park Hotel & Residence w Poznaniu.

We wnętrzu znajdziemy elementy surowego wzornictwa, doświadczamy czystości i delektujemy się fenomenalną sauną zaprojektowaną przez SpaZONE wraz z dostępnymi profesjonalnymi olejkami.

Łazienka jest zbyt mała, a meble powinny reprezentować wyższą, niż kojarzona ze szwedzką sieciówką jakość. Dotyczy to w szczególności irytującego, rozkładanego łóżka. Podczas saunowania doświadczamy braku muzyki relaksacyjnej.

SaunaZONE to sensowny pomysł dla tych, którzy są znużeni popularnymi ośrodkami saunowymi w stylu Term Rzymskich i poszukują prywatnej przestrzeni. W ośrodku brakuje jednak przynajmniej jednej wspólnej sauny, w której urządzane byłyby ceremonie saunowe z udziałem saunamajstra.

Obiekt z potencjałem, który wymaga dopracowania szczegółów. Rekomendacja trendu.pl za spójną koncepcję i jakość saun. Architektura i design są poprawne, ale daleko im do najlepiej zaprojektowanych przestrzeni w Polsce. Brakuje opcji serwisu związanych ze SPA czy masażem oraz kulinariami.

Więcej na: http://saunazone.pl/