Na wybiegach z modą na sezon jesieńzima 2016 nie sposób było nie zauważyć dominacji solidnych butów na piesze wędrówki. Tego typu buty, co prawda, nie były do tej pory uważane za tradycyjne buty high fashion. O gustach się jednak nie dyskutuje, a dziennikarze modowi i blogerki polubili mocne, ciężkie obuwie wędrowców.

Buty Aexander Wang na sezon jesień - zima 2016

Wśród znanych domów mody, które wypuściły wygodne, funkcjonalne buty, znajdziemy takie marki jak Prada, Valentino czy Pucci. Zapomnijcie jednak o materiałach typu Gore-Tex, ponieważ rekomendowane trendy buty zostały wykonane z lakierowanej skóry, materiałów syntetycznych i siatki oraz ozdobione dodatkowymi klamrami i kolorowymi sznurowadłami.

Buty Balmain na sezon jesień - zima 2016

Niektóre zaprezentowane na wybiegach modele zostały wiernie odwzorowane na klasycznych sznurowanych botkach, inne miały bardziej futurystyczny wygląd. Przoduje w tym zakresie sieciówka Zara, która stworzyła wiele stylów noszenia obuwia turystycznego, od wzorów khaki, poprzez proste obcasy, aż do grubych skórzanych modeli.

Buty Louis Vuitton na sezon jesień - zima 2016

Trendy buty turystyczne można zestawić zarówno ze skórzanymi spodniami, zmysłowymi mini spódnicami, sukienkami, a nawet bardziej eleganckimi kreacjami z jedwabiu. Buty turystyczne doskonale połączyły dwie funkcje. Jako tradycyjnej obuwie są wytrzymałe i solidne, a jako nowoczesne, nadają się prawie do każdej stylizacji i wykorzystania w stylizacjach street style.


Buty Prada na sezon jesień - zima 2016

Buty Valentino na sezon jesień - zima 2016

Buty Zara na sezon jesień - zima 2016

Buty Zara na sezon jesień - zima 2016

Buty New Look na sezon jesień - zima 2016

Buty Isabel Marant na sezon jesień - zima 2016

Buty Maison Margiela na sezon jesień - zima 2016