Na Instagramie od czasu do czasu pojawiają się nowinki, które rozbiegają się szybko po sieci, ale później słuch po nich ginie. Podobnie jest z guru makijażu, którzy prezentują tam swoje małe dzieła sztuki, zachwycają nas na chwilę, a po nich przychodzą kolejni. Raz na jakiś czas jednak trafia się prawdziwy artysta, którego prace wykraczają poza standardy i rutynowe pojmowanie piękna. Do takich twórców należy Dian Yoon z Seulu z Korei Południowej.

22-letnia dziewczyna posiada na Instagramie już ponad 25 tysięcy fanów swojej twórczości. Makijaż przez nią wykonany bazuje na efekcie złudzenia optycznego, który jest niesamowicie realistyczny. Yoon maluje akwarelami wizualne złudzenia. Rysy twarzy i ciała przeobrażają się w hipnotyzujące obrazy, a żaden kształt czy forma nie są niemożliwe do przedstawienia, jak chociażby filiżanka herbaty czy ulotna chmura.

Prace wykonuje zwykle sama w domu, korzystając z wybranych fotografii czy konspektów. Yoon zaczęła przygodę z malowaniem na ludzkim ciele z uwagi na jego aspekt wielowymiarowości. „Interesującym punktem moich prac jest to, że ludzie za każdym razem znajdują w nich coś nowego. To jest powód, dlaczego nazywam moje dzieła iluzją sztuki”.

Yoon wyrasta na współczesnego Salvadora Dali, ponieważ jej makijaż tworzy podobne surrealistyczne obrazy, wybiegające poza proste poznanie umysłowe. Widzimy więcej niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka…