Nieoficjalną najlepszą gwiazdą wśród kampanii reklamowych wiosna 2016 okazała się ta przygotowana przez Gucci. Trudno zapomnieć żywe pawie niesione przez modelkę na deskorolce czy schodzącą dziewczynę do stacji metra. Lookbook z kolekcjami Gucci na sezon pre-fall 2016 także na długo zapadnie w pamięć. Na zdjęciach panuje wesoły nastrój z idealnie ubranymi modelkami w przerysowane, ozdobione stroje i akcesoria.

Do nowej kampanii zdjęcia wykonał Glen Luchford, zaś stylizacje wymyśliła Jane How. Alessandro Michele pozostał jednak w dalszym ciągu pod wrażeniem urody wszelkiego rodzaju ptaków, tym razem oddając centralne miejsce stadu bladoróżowych flamingów.

Wśród modelek znajdziemy takie nazwiska jak Nicole Atieno, Polina Oganicheva, Lia Pavlova i inne. To jednak ubrania odgrywają najważniejszą rolę na zdjęciach, a nie modelki, których twarzy często nawet nie widać. Dominują szklane wnętrza wypełnione tropikalną roślinnością, wśród których mieszają się stroje z motywami fauny i flory. Garnitury z kwiatowymi printami, suknie haftowane w motyle i biedronki, mokasyny ozdobione wężami. Do tego stosy starych książek, dziwne, niedopasowane meble i dywany… Eklektyzm i dekadencja… a do tego niesamowity spokój…