Sposób tworzenia kampanii reklamowych przez niektóre domy mody może wydawać się nonsensowny. Powielane stereotypy, tendencyjne przesycone zmysłowością obrazy i wciąż te same modelki. Pozytywnym wyjątkiem okazała się kampania Prada jesień 2015. Osoba za nią odpowiedzialna wykonała dobrą robotę. Powstała elegancka, ironiczna kampania z modą dla nowoczesnej, pewnej siebie kobiety.

Podobnie jak kolekcja Prada na jesień 2015, tak samo kampania ją promująca jest bardzo ładna, ale dziwna. Zdjęcia do niej wykonał Steven Meisel. Modelki na nich są blisko siebie, ale odnosi się wrażenie, że zachowują dystans i izolację od otoczenia. Nie patrzą na siebie, nie dotykają się, co najwyżej spoglądają w nieokreślony punkt gdzieś poza kamerą.
Kampania na pewno swoją konwencją wniesie powiew świeżości i młodości w świat mody, zwłaszcza poprzez obsadzenie w rolach głównych mało znanych do tej pory modelek. Wśród nich znajdują się Avery Blanchard, Estella Boersma, Inga Dezhina, Lineisy Montero, Ine Neefs, Greta Varlese i Maartje Verhoef. Wszystkie panie chodziły już po wybiegu w pokazach Prada lub Miu Miu. Prada posiada bowiem niezwykły talent odkrywania nowych twarzy w modelingu. Wystarczy wspomnieć chociażby o Lineisy Montero, która po raz pierwszy szła w pokazie kolekcji Prada jesień 2015, a już znalazła się na okładce Teen Vogue.