Podobnie jako nowinki modowe, co sezon pojawiają się nowe trendy w makijażu. Często związane są z tym, co aktualnie lansują najwięksi projektanci mody. W sezonie jesień/zima 2009/2010 jest podobnie. Podstawowy jesienny look to wielki powrót do lat 80! 

Lata 80-te w makijażu to jaskrawe, kontrastowe kolory i odrobina przesady. Oczy malujemy niemalże pod same brwi (ten trend znajdziemy m.in. u Marca Jacobsa). Odważne łączenie nasyconych barw oraz matu z brokatem to postawy tej wersji make-up. Do tego- pokreślony gruba kreska eyelinera kształt oczu. Usta przede wszystkim powinny być widoczne, podkreślone równie intensywnym kolorem, co oczy. Polecane odcienie to mocne róże, ciemne czerwienie, złoty a nawet…czarny. Ciekawą propozycja na ten sezon jest dwukolorowy makijaż ust. Szczególnie intrygująco wygląda połączenie jasnych, soczystych barw np. różu z pomarańczowym. 

Oprócz inspiracji szalonymi latami 80-tymi na topie jest spokojny makijaż nude. Niemalże niewidoczny make-up niewątpliwie odejmuje lat każdej kobiecie. Jego podstawą jest nieskazitelna cera. Warto więc w tym sezonie zainwestować w dobry podkład, który idealnie zatuszuje wszystkie niedoskonałości skóry. Oczy i usta malujemy bardzo delikatnie, naturalnie, bądź pozostawiamy bez makijażu. Wzorem jest makijaż Missoni. 

Projektanci sięgają również do już sprawdzonych smoky-eyes. Tym razem jednak dominującym kolorem jest metaliczny szary, który idealnie komponuje się z rockowym szykiem. 

Klasyczną kobiecą wersję makijażu znajdziemy u Dolce& Gabbany. Dokładnie pomalowane na czerwono usta to niewątpliwie przebój sezonu! Elegancka czerwona szminka powinna być matowa.