Mimo że zabiegi poprawiające urodę są coraz popularniejsze, kobiety rzadziej niż kiedyś decydują się na mocno inwazyjne operacje plastyczne. Częściej wybierane są nowoczesne, minimalnie ingerencyjne  zabiegi dające naturalny, odświeżający i subtelnie odmładzający efekt. Oto najnowsze trendy z dziedziny medycyny estetycznej. Nie chodzi o to, żeby wyglądać INACZEJ po zabiegu medycyny estetycznej, ale LEPIEJ i to bez efektu sztuczności, przerysowania i często spotykanej wśród celebrytów „maski”.

MICROLIPOFILING SNIF

Microlipofilling, inaczej zwany metodą SNIF to idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet, które zmagają się z problemami na przykład cieni pod oczami lub bruzd nosowych, jak i dla tych, którym zależy jedynie na poprawieniu kondycji skóry, pozbyciu się blizn, zmian potrądzikowych lub zmarszczek. Zabieg polega na pobraniu, rozdrobnieniu (drobinki tłuszczowe są rozdrabniane 100-krotnie, tak że tworzą emulsję przypominającą kwas hialuronowy) i przeszczepieniu tak otrzymanego tłuszczowego wypełniacza pacjentki czyli wypełnieniu nim ubytków. Tłuszcz najczęściej pozyskuje się z pośladków lub ud. Dzięki pochodzeniu wypełniacza od pacjentki, po zabiegu można mieć pewność, że materiał będzie kompatybilny i nie spowoduje reakcji alergicznych lub nie będzie przebijał przez skórę. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego jednorazowość - materiał w zasadzie nie rozkłada się w organizmie, więc nie jest konieczne powtarzanie przeszczepu.

Obejrzyj film z zabiegu:

MINI BOTOX

Jeśli pacjentki decydują się na usuwanie zmarszczek botoksem, to obecnie wybieranym przez nie numerem 1 jest tzw. mini botox. Zabieg ten różni się od tradycyjnego 'paraliżowania' mięśni toksyną botulinową tym, że nie powoduje porażenia mięśni mimicznych twarzy, a co za tym idzie nie ma efektu maski. Mini botox bazuje na mikrodawkach preparatu podawanych zupełnie inaczej (śródskórnie) niż przy konwencjonalnej procedurze, co wygładza zmarszczki, jednocześnie nadając twarzy odmłodzony, bardzo naturalny (przy całkowicie zachowanej mimice twarzy) i świeży wyraz.

Obejrzyj film z zabiegu:LIPOSUKCJA LASEROWA - LIPOLIZA, ACCUSCULPT™

Także liposukcja doczekała się swojej wersji light. Lipoliza laserowa pozwala na wymodelowanie sylwetki i pozbycie się zbędnego tłuszczu w miejscach, które są wybitnie odporne na naturalne metody odchudzania. Jako że lipoliza ma mniejszy zasięg niż klasyczna liposukcja, polecana jest raczej stosunkowo szczupłym kobietom, które chcą naprawić niewielkie mankamenty swojej sylwetki - czyli lokalnie nagromadzone pokłady tkanki tłuszczowej. Zabiegi laserowe, takie jak liposukcja laserowa laserem Nd:YAG AccuSculpt™, nie tylko skutecznie rozbijają i usuwają tłuszcz, ale także obkurczają skórę, co sprawia, że ciało jest znacznie jędrniejsze, a skóra napięta i młodziej wyglądająca. A więc odchudzają przy jednoczesnym wyeliminowaniu problemu nadmiaru komórek tłuszczowych w danym miejscu.

Zdjęcia Przed i Po Liposukcji: http://agklinik.com/galeria/galeria-zdjec-liposukcja/

Obejrzyj zabieg liposukcji klasycznej:

LIFTING NITKOWY METODĄ PROF. SERDEVA

Obecnie w medycynie estetycznej rzadziej sięga się po skalpel. Jeżeli jednak dochodzi do zabiegów z jego użyciem, lekarze dbają, by nacięcia były minimalne, a ewentualne blizny były niemal niewidoczne i nie szpeciły pacjentów. Tak jest w przypadku metody Serdeva, która polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici, które przytrzymują wymodelowany kształt twarzy. Lifting nitkowy świetnie sprawdza w poprawianiu proporcji twarzy, eliminowaniu oznak starzenia, modelowaniu sylwetki, uwydatnianiu kości policzkowych. Przy metodzie prof. Serdeva pacjenci nie są więc narażeni na mocno inwazyjne, wymagające długiej rekonwalescencji zabiegi wykluczającej nawet na kilka tygodni z publicznego pokazywania się.

Na co pomoże lifting nitkowy:

podniesienie opadających brwi
korekta skroni
modelowanie środkowej części twarzy
podniesienie kącików ust
podniesienie kątów zawietrznych oka
rozciągnięcie i zniwelowanie fałdów nosowo-wargowych
uwydatnienie kości policzkowych
poprawę podbródka i szyi
modelowanie biustu
podniesienie opadających i/lub uwydatnienie płaskich pośladków
modelowanie brzucha
modelowanie ud

Metoda prof. Serdeva wymaga jedynie milimetrowych nacięć, a efekt utrzyma się aż przez 10 lat.

Nowoczesna medycyna estetyczna odchodzi od kreowania sztucznego, „przedobrzonego” modelu piękna. Coraz częściej stara się podkreślić jedynie naturalną urodę pacjentów, nieco tylko tuszując mankamenty ich twarzy bądź sylwetek. Jako swój oręż ma najnowsze technologie, które pozwalają na zabiegi trwające kilkanaście minut, mało bolesne, nie wymagające długiej rekonwalescencji, bezpieczne i nie pozostawiające blizn. Nowoczesność stawia na naturalność!